PDA

View Full Version : Acer 5535


kouskous
06-19-2010, 04:29 PM
Καλος σας βρηκα και εγω και να δωσω πρωτα πρωτα πολλα συνχαριτηρια σε ολλους.
Ειμαι κατοχος ενος laptop acer 5535 εδω και 2 χρονια το pc μου δουλευει μονιμα με linux και θα ηθελα τωρα να του βαλω Osx.
Οσες προσπαθιες εχουν γινει εχουν πεσει στο κενο λογο του οτι δεν μπορεσα ποτε να ενεργοποιησω το lan - wifi - hd3200 ati.
Η καρτα γραφικων οκ δεν τρεχει μπορει να γινει να δουλεψει αργοτερα αλλα χωρις net δυσκολα τα πραγματα...
Οποιος εχει ορεξη για πυραματα..... :D υπαρχει πολυς χωρος απο κατω για να γραψει καθως μπορει να με βρει και στο μσν [email protected]

SomniusX
07-31-2010, 10:04 AM
Αν και παλιό το post, έβγαλες καμία άκρη ή να αρχίσουμε να κοιτάμε μήπως βρούμε τπτ?

Δλδ περιμένουμε νέα..

kouskous
08-28-2010, 04:36 PM
δεν εχω βρει κατι ακομα....καθε βοηθεια θα ειναι πολυτημη φιλε μου.....

excos
08-28-2010, 06:02 PM
Διανομη i deneb 10.5.6 θα ελεγα να δοκιμασεις απο οτι διαβασα ειναι η μονη που κανει εγκατασταση στο μηχανημα σου.

Dejangs
08-28-2010, 08:14 PM
Να ξερεις απλα οτι αν εχεις intel wifi δυσκολα τα πραγματα. Ακομα και αν υπαρχει καποιο kext ισως εχει προβληματα. Για καινουργιες δλδ 5100 π.χ. ουτε λογος. Η λυση ειναι μια και δεν ειναι τοσο επιπονη εαν καποιος δεν φοβαται οτι θα χασει την εγγυηση του laptop : αλλαγη της wifi με καποια που υποστηριζεται. Για αρχη κοιταξε να ψαξεις πως θα φτιαξεις το lan να εχεις net, δοκιμασε την εκδοση που προτεινει ο excos και βλεπεις πως θα παει το πραγμα. Ολα τα αλλα πανω-κατω παλευονται.

kouskous
08-28-2010, 08:49 PM
atheros 928x ειναι το wifi βασικα ψαχνω ακομα να βρω μια καλυτερη διανομη απο αυτη που εχω αλλα και καποιες που ειναι snow δεν τις ξεκιναει καν....

excos
08-29-2010, 06:14 PM
Βαζεις εξωτερικο wifi και λυνεται αμεσως το προβλημα για internet.