PDA

View Full Version : χρειάζομαι antivirus??


cnkostas
03-10-2011, 08:48 PM
χρειάζομαι antivirus??και αν ποιό ?

sav
03-10-2011, 09:16 PM
ela nte! :eek:
exw valei to clamxav se ena macbook gia kalo kai gia kako giati vazw polla stickakia ekei logo mousikhs :)

cnkostas
03-10-2011, 09:23 PM
ela nte! :eek:
exw valei to clamxav se ena macbook gia kalo kai gia kako giati vazw polla stickakia ekei logo mousikhs :)


Αχα είσαι dj ??Εγώ ναι traktor pro 1.2.7 μαζί με 2 cdj400

sav
03-10-2011, 09:41 PM
wraios! egw to torq xponnent kai vinylia ...poly kala ta 400aria alla euais8hta ti les gia to s4? :)

cnkostas
03-10-2011, 10:02 PM
δε το έχω δοκιμάσει το θέμα είναι το μαστερ τέμπο και η ποιότητα που έχει να το αγοράσω το S4 αλλά θα έχει ποιότητα μαστερ τεμπο του cdj400??

sav
03-10-2011, 11:54 PM
pistevw nai ! oloklhrh native instruments einai apo pisw an kai me tis kartes ta ekane 8alassa sto support...

cnkostas
03-11-2011, 12:12 AM
Koίταξε να δείς ασχολούμε επαγκελματικά εδώ και 8 χρόνια μέχρι σήμερα δεν έχω ακούσει καλύτερο ήχο απο pioneer και μιλάω πάντα για master tempo στα προγράμματα ονομάζετε (key) και εγω αμα βαριέμε η θέλω να κανω τρελά κόλπα με λούπες και τέτοια καρφώνω τα 400άρια σαν midi στο τρακτορ αλλά και πάλυ φίλε επειδή η επεξεργασία ήχου γίνετε μέσα στο πρόγραμμα και οχι απο το μηχανημα το key είναι απο μέτριο εως χαλια το καλύτερο πρόγραμμα που έχω δουλέψει μέχρι σήμερα είναι το προγραμμα της pioneer DJS DJ λίγο δυσκολο και λιτο αλλά ο ήχος του είναι σα του pionner to hardware.

Οστόσο εσύ απ'οτι κατάλαβα δουλεύεις HID δυστηχώς μέχρι και σήμερα δεν έτυχε να ακούσω τον ήχο που βγάζει

(http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.pioneer.eu%2Fuk%2Fproducts%2F 44%2F216%2F2183%2FDJS%2Findex.html&ei=Slp5TdKuMoSnhAfL99XvBg&usg=AFQjCNEs7MppYi1bedERzNKexLSSEE8J7w)

sav
03-11-2011, 10:33 AM
kalhmera
h epe3ergasia tou hxou ginetai apo thn karta hxou pou exeis! auto mporeis eukola na to diapistwseis an apla alla3eis mia karta hxou sto traktor kai valeis mia behringer gia paradigma... oso gia to key egw to exw panta lock sto xponent gia na mh xalaei to pitch kai epeidh pezw mono 320aria mp3 den exw synanthsei kanena provlhma... gia to traktor akoma den exw kalh gnwmh ... to 8o% pou 3erw exei terastio provlhma crasharismatwn kai ekeina ta timecodes tous exoun vgalei thn pisth! oso gia to hxo tou pioneer sygkrinete aneta me mia karta maudio (160euro) pou mporei na kanei kai 24bit dygmatolipsia pragma pou an vgei pote se cdj na 3ereis 8a kanei 1500 euro to ena toulaxiston!
telos o hxos tou viniliou den sygrinetai ... :)
auta ola symfwna me oti exw dokimasei

cnkostas
03-11-2011, 12:05 PM
1)Ξεκινάω λοιπόν όντως ο ήχος απο τα βινύλια είναι ο καλύτερος γιατί ακούς όλο το φάσμα των ήχου...
2)Το key lock γίνετε μέσα απο το προγραμμα και όχι απο κάποια κάρτα ήχου
3)Εσύ δεν έχεις ήχο βινυλίου έχεις τον ήχο απο το προγραμμα απλα το δουλευεις τιμε κοντ τα βινύλια μαζί με τη κάρτα ήχου(δε ξέρω τι ήχο βγάζει έτσι)
4)Εγώ δουλεύω μιντι και όχι τιμε κοντ τα 400αρια
5)Μεχρι και σήμερα δεν έχω κανενα προβλημα με το τρακτορ προ εκτος απο το key lock
6)Εδώ και 1/5 χρόνο έχουν βγεί drivers cdj400 που σου επιτρέπει να διαλέξεις cdj 400 asio 16/24 bit

sav
03-11-2011, 07:40 PM
1) i know man
2) yep ! apla olh h kodikopoihsh tou telikou hxou vgainei apo karta hxou
3) den paizw timecode man den mou arese giati niaourizei sta rewinds kai sta scratch
4) wraios
5) isws eisai e3eresh h se eswse to mac!
6) kalh fash elpizw na pezeis 24bit giati exei ontws diafora ( vevaia 8elei kai kales paragwges , mh pw wav! )
auta en olighs !

ps ante na doume kai autes tis audio 6 kai audio 10 mpas kai sw8ei ligo h katastash !
:)

cnkostas
03-12-2011, 04:13 PM
οχι ρε συ απλά δε μου κολάει γιατι το έχω περάσει το πρόγραμμα στη ram και το τρέχω απο εκει..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+εχω ssd δίσκο


καλο ε???????

tangon
03-13-2011, 10:01 AM
χρειάζομαι antivirus??και αν ποιό ?

Για να απαντήσω στο αρχικό σου ερώτημα (γιατί από ότι βλέπω η συζήτηση πήγε αλλού) ΔΕΝ χρειάζεσαι κανένα antivirus για λειτουργικό machintosh.

Για να καταλάβεις εργάζομαι επαγγελματικά με τα machintosh (original) από το σύστημα 6.5.2 classic mac μέχρι 9.2.2 και από το 10.4.x έως 10.5.x που πηγαίνει αυτό που έχω τώρα στη δουλειά και όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με ιούς. Έχω βάλει στικάκια από pc αλλά και δίσκους ακόμα, χωρίς πρόβλημα.

Ανέκαθεν το λειτουργικό δεν είχε πρόβλημα με ιούς όχι τώρα που κάτω από το γραφικό περιβάλλον είναι στημένο σε UNIX αλλά και στο κλασικό λειτουργικό 9.2.2.

Γι' αυτό απόλαυσε το hackintosh σου χωρίς ενδοιασμούς.

cnkostas
03-13-2011, 10:08 AM
Για να απαντήσω στο αρχικό σου ερώτημα (γιατί από ότι βλέπω η συζήτηση πήγε αλλού) ΔΕΝ χρειάζεσαι κανένα antivirus για λειτουργικό machintosh.

Για να καταλάβεις εργάζομαι επαγγελματικά με τα machintosh (original) από το σύστημα 6.5.2 classic mac μέχρι 9.2.2 και από το 10.4.x έως 10.5.x που πηγαίνει αυτό που έχω τώρα στη δουλειά και όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με ιούς. Έχω βάλει στικάκια από pc αλλά και δίσκους ακόμα, χωρίς πρόβλημα.

Ανέκαθεν το λειτουργικό δεν είχε πρόβλημα με ιούς όχι τώρα που κάτω από το γραφικό περιβάλλον είναι στημένο σε unix αλλά και στο κλασικό λειτουργικό 9.2.2.

Γι' αυτό απόλαυσε το hackintosh σου χωρίς ενδοιασμούς.

να είσαι καλά φίλε σε ευχαριστώ πολύ.

sav
03-16-2011, 02:16 PM
thanx tangon kai sorry pou 3efygame (einai mikrovio vlepeis! :) )
dhladh egw pou exw valei to clamxav einai la8os les?

tangon
03-16-2011, 05:42 PM
thanx tangon kai sorry pou 3efygame (einai mikrovio vlepeis! :) )
dhladh egw pou exw valei to clamxav einai la8os les?

Πρώτα από όλα αν θέλεις γράφε ελληνικά για να είσαι και πιο κατανοητός.

Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος για το θέμα του antivirus. Απλά σε αυτή τη φάση δεν είναι απαραίτητο το πρόγραμμα γιατί όπως είπα πιο πάνω το λειτουργικό είναι έτσι στημένο που δεν "κολλάει" ιούς. Τώρα αν το θέλεις για ψυχολογικούς λόγους κράτησέ του. Αυτό εξαρτάται από εσένα επειδή προέρχεσαι από windows και σου έχει γίνει βίωμα.

Πιθανόν αργότερα, δεν μπορώ να προσδιορίσω το χρόνο, όταν οι περισσότεροι θα έχουν mac, ίσως και πάλι λέω ίσως, κάποιοι "γνωστοί" ασχοληθούν και με αυτή την πλατφόρμα.

Πάντως γενικά στο mac για να κάνεις κάποια εγκατάσταση ή να επέμβεις πιο βαθιά στο σύστημα, το τελευταίο ζητά πάντα τον κωδικό πρόσβασης όπως άλλωστε γίνεται σε κάθε UNIX σύστημα.

excos
03-16-2011, 06:25 PM
Δεν χρειαζεται.