View Single Post
 
Old 04-29-2011, 03:45 PM
mozart mozart is offline
Jaguar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 45
Quote:
Originally Posted by dalas View Post
σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και την απαντηση σου.
επειδη μου φαινονται λιγο κινεζικα αυτα αν και ξερω λιγα πραγματακια απο pc,θα παρακαλουσα να μου απαντησειες σε καποιες ερωτησεις

1) εξωτερικο ολο τον δισκο η καποιο μερος?λογικα ολο πιστευω.σε xp μεσω vmware που προσπαθησα μου κολησε σε καποια κερνελ.
θα ηθελα να τα βαλω σε δευτερο η καποιο partition στον υπαρχον σκληρο.

2) θελω να βαλω δευτερο σκληρο και να βαλω πανω τα mac,παιζει ρολο αν ειναι ο σκληρος sata η κατι αλλο?

3) λιγη εξηγηση για easy bcd μεσα απο τον bootloader των win και τον chameleon?

4) λιγη εξηγηση σχετικα με διανομες τυπου iatkos s3?

5) κατεβασα μια εκδοση OSX Server 10.6 (34) αλλα ειναι σε μορφη dmg και οχι iso ωστε να την γραψω σε ενα dvd.εχεις καποιο λινκ απο σωστο αρχειο να κατεβασω?
ας ειναι απο rapidshare,hotfile,fileserve,filesonic.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το ενδιαφερον σου...
1)κοιτα να δεις αν βαλεις κανονικη εκδοση θα πρεπει να κανεις τον δισκο quid. οποτε πρεπει να το κανεις σε ολοκληρο τον δισκο οποτε ξεκινα με ενα εξωτερικο πρωτα
2) δεν νομιζω να παιζει ρολο, απο οτι εχω ακουσει μονο στους wd εχει ενα θεματακι
3) το easy bcd ειναι προγραμματακι που σου εκινει πολλα λειτουργικα και το ρυθμιζεις μεσα απο τα windows, googlaρε το.
ο chameleon ειναι bootloader για τα hakintos σου εμφανιζει με γραφικο περιβαλλον πιο απο τα δυο λειτουργικα θελεις εχοντας σαν προεπιλογη τα μακ. το easy bcd εχει περισσοτερες επιλογες σε εκινηση , χρονο αναμονης και τα λοιπα
5)το iatkos ειναι ειναι αρχειο iso που περιλαμβανει την εγκατασταση των μακ αλλα ειναι κομενο και ραμενο, εχουν βγει καποια στοιχεια αλλα εχει και επιλογες με kext, και διαφορα που κανουν την εγκατασταση πιο συμβατη ας πουμε.
σε ολα τα τορενταδικα θα βρεις το iatkos s3v2 σε μορφη iso ψαξε στο isohunt.


για αρχη προσπαθησε να βαλεις στον iatkos οσα λειγοτερα kexts μπορει.
και μετα προσθετεις συσκευες που δεν δουλευουν
και αφου κανεις μια αρχη βαζεις κανονικη εκδοση snow leopard.
ελπιζω να μπουν και οι πιο ειδικοι να σου γραψουν λεπτομεριες

acer aspire 6935g
snow leopard 10.6.7 vanilla x64
windows 7ultimate x64
kubuntu ultimate 2.9 x64

Last edited by mozart; 04-29-2011 at 03:54 PM.
Reply With Quote