View Single Post
 
Old 09-09-2010, 09:40 AM
Dejangs's Avatar
Dejangs Dejangs is offline
Jaguar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 84
Ακομα και αν δεν δουλεψει, αφου αυτη η μεθοδος γενικοτερα δουλευει σε αλλα laptops οπως στο δικο μου, ισως αυτο να σημαινει οτι αν καταφερεις να βρεις τι αντιστοιχες τιμες πρεπει να βαλεις στο δικο σου μηχανημα στις συγκεκριμενες μεθοδους θα παιζει το sleep.

Quote:
Originally Posted by tangon View Post
Πολύ καλή επιλογή με το λαπτοπ αλλά για το HDMI εννοείς ότι έχεις και ήχο και εικόνα ή κάνω λάθος?
Ναι !
Χρησιμοποιησα ενα voodoohda που εχει γινει compiled για αλλο hp (το mini) και στην αρχη απλα παρατηρησα οτι δουλευε κανονικοτατα ΚΑΙ το mute απο το button του laptop. Αυτο γιατι σε αλλες εκδοσεις του kext ολο και μερικα προβληματα ειχε το sound adjustment απο τα buttons. Ειτε με voodoohda ειτε με applehda ++. Μετα που αναβαθμισα σε 10.6.4 και πεταξα το injector (nvdawrin) αφου εκανα patch το dsdt να δινει αυτο graphics εχω και ηχο !(Πριν ειχε μονο εικονα) Δεν μπορω να ξερω βεβαια αν εχει σχεση το δευτερο , το πρωτο ομως δλδ το update σε 10.6.4 σιγουρα εχει.

Ειχα δοκιμασει απειρο testing με voodoohda (primarymatches, pinconfig κλπ) αλλα δεν ειχα πετυχει ποτε κατι τετοιο. Μου εκατσε απο ενα kext που δεν του πειραξα τιποτα. Τωρα πρεπει να κατσω βρω τι ευθυνεται και πεταει 1/10 φορες που κανει boot, KP γτ το πεταει οταν γραφει infos στο boot για μικροφωνα/ηχο κλπ. Αν γινει και αυτο, εχω ενα 100% stable συστημα....

Snow Leopard Vanilla Retail
Dual Boot with Windows 7 64 bit
Mobo : GA P35C DS3R
CPU : Intel Core 2 Quad Core Q8300 @ 2.5 Ghz
Graphics : Nvidia 8600 GT 512MB
RAM : 4GB DDR3 1333Mhz
Sound : Creative Audigy 5.1

Reply With Quote