View Single Post
 
Old 07-20-2009, 02:47 PM
SomniusX's Avatar
SomniusX SomniusX is offline
 
Join Date: Jul 2009
Location: Greece
Posts: 654
Καταρχάς καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε dimo187, θα προσπαθήσουμε όσο καλύτερα μπορούμε να βοηθήσουμε να ανέβει η κοινότητα στα ξένα site/forum.

Το φενόμενο ζεστάματος της συσκευής, είναι αναμενόμενο, είναι μια πολυμήχανη συσκευή λέτε να μην ζεστενόταν, όλα τόσο στριμωγμένα μέσα, θα έπρεπε να είχαν κάνει καλύτερη κατάνομή των chip πάνω στα ολοκληρωμένα ώστε τουλάχιστον να μπορεί να πάρει μια ανάσα.. αλλά!

Η διάρκεια αδερφέ είναι εντελώς στον τρόπο χρήσης του εκάστοτε ιδιοκτήτη, δηλαδή και στον τρόπο φόρτησής του όχι μόνο χρήσης. Με λίγα λόγια αν φροντίζεις η μπαταρία να αδειάζει σωστά και την φορτίζεις όλη χωρίς να την υπέρ-φορτήζεις ένα iPhone με νορμάλ χρήση κρατάει άνετα 2-3 μέρες, όταν λέμε όμως normal ενοούμε κάνα sms κάνα τηλέφωνο κάθε 6 ώρες και τπτ περισσότερο χωρίς υπέρ-βαριά themes και έξτρα.

Στην περίπτωση του iPod Touch που το 32gb έχει μεγαλύτερη μπαταρία, μπορεί να φτάσει με μικρή χρήση του wifi/net και τις 2-3 μέρες αλλά δεν τις φτάνει γιατί συνήθως το πατάνε στην μουσική και wifi και games άρα 1,5 μέρα σίγουρα..

Ως gps τώρα για το 3g γιατί για το 3gs δεν γνωρίζουμε ακόμα, μπορεί να φάει την μπαταρία με gps ανοιχτό και σε 3 ώρες.. αν δυσκολεύεται και να βρεί και σήμα, βάλε 2 ώρες.. τρώει πολύ μπαταρία και αν είναι να χρησιμοποιηθεί ως gps καλό θα ήταν ένας φορτηστής αυτοκινήτου, καλή μάρκας/εταιρίας γιατί τα κινέζικα έχουν αναφερθεί να κάνουν ζημιές και να χαλάνε την port σύνδεσης.

Και όπως έχω ξανα αναφέρει μάγκες.. εμένα προσωπικά δεν με κουράζετε.. Σέβομαι το γενονός ότι κάποια άτομα όταν εγώ ρωτούσα ήταν εκεί και μου απαντούσαν ακούραστα ακόμα και όταν τους έπριζα άσχημα και ρωτούσα το ίδιο και το ίδιο γιατί απλά δεν το γνώριζα. Έτσι κι εγώ από πλευράς μου μπορώ πλέον να απαντήσω σε 2-3 ερωτήσεις παραπάνω!

Τα λέμεzz

Ιδιοκτήτης του HellasProject.com
(Παλιό nickname Bloodiator)

Ζήτω η Ελλάδα ρεεεε!!! | Ελληνικό Thread Συζητήσεων [link] @ InfiniteMac
Hellenic (Greek) Section Moderator
Working Retail Snow Leopard 10.6.1 (with buggy DSDT, Soon Dual boot with Vista 64bit for Gaming)
Mobo GA-EP45-UD3LR F7, CPU Core 2 Duo E8400, RAM Kingston 4GB PC8500 1066MHZ HyperX
VGA
MSI N250GTS Twin Frozr 1G OC (EFI), Sound Voodoo HDA 64bit (ACL888 & ALC889)
Reply With Quote