View Single Post
 
Old 10-15-2010, 09:38 AM
kvasil kvasil is offline
Puma
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 18
Σε ευχάριστω για το καλωσόρισμα. Αυτή είναι η αλήθεια που λες και το έχω προσπαθήσει αλλά δεν μπόρεσα. Γιατί να σε πω, προσπαθούσα σε ένα σημείο να κάψο το DVD αλλά δεν έβγαινε έξω με αποτέλεσμα να μπορώ μόνο να το περάσω σε ένα USB 16gb εκεί μπήκε αλλά μετά τα πράγματα δυσκολεύουν όλη η οδηγοί είναι στα αγγλικά και δεν τα καταλαβενω, μετά σε παραπέμπουν σε αλλά site για να κανείς το τέλειο setup όπου θα έχει τα hardware του συστήματος σου, και εκεί γίνεται χαμός. Τα λέω σαν να είναι δύσκολα αλλά για μένα αφού δεν ξέρω καλά αγγλικά είναι . Να σας πω ότι από αυτά που έχω περίπου καταλάβει είναι ότι με αυτά τα περιφερειακά που έχω γίνετε καλό σύστημα
Για αυτό ζητάω την βοήθεια το να βάλω iatkos είναι ο εύκολος δρόμος που διάλεξα.
Να αναφέρω ότι hardware έχω και είναι
Gigabyte p35-ds4 rev2 με το τελευταίο firmware 14
Ssd ocz agility 60gb που θέλω να το μοιραστώ με win7 αλλά και άλλους 2 250 και 160 μέσα που συνήθως τα leopard τα έβαζαν στον 160.
Ati 5770 1gb
DVD lg αλλά είναι IDE
Και 4 gb ramQ
Όταν έμπαινα σε Mac δεν δουλεύουν κάρτα ήχου και κάρτα γραφικών με το που έβαζα έστω και ένα είχα panic στην επανακινηση. Βρήκα ένα αρχείο που είναι για μητρική που βάζει όλα τα inf σε γλώσσα win το λέω και σε εκείνο πάλι panic. Έχω όλα αυτά τα αρχεία. Στην ερώτηση πως σοζω το σύστημα από panic για ν μην ξανά κάνω πάλι εγκατάσταση αυτό με τρομάζει γιατί έχω κάνει πολλές και περίμενα πόλλες ώρες. Ας με βοηθήσει κάποιος και να πάω σε καθαρή εγκατάσταση.ευχαριστώ και συγνώμη για τίποτα λάθη στο κείμενο το έχω γράψει από το κινητό.
Reply With Quote