InfiniteMac OSx86

InfiniteMac OSx86 (http://infinitemac.com/forum.php)
-   Ελλάδα (http://infinitemac.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Ελληνικο thread συζητήσεων [Greek Thread] (http://infinitemac.com/showthread.php?t=3379)

eski 11-30-2009 09:50 PM

Aφου βρισκεις DVDROM για να κανεις boot ακου προσεκτικα τι θα κανεις.
Κατεβασε ενα Boot-123 CD απ' αυτου (καποιο θα σου ταιριαζει απολυτα)
Βρες Snow Leopard Retail DVD (ξερεις που ;) θα χρειαστεις dual layer)
Aκολουθα το οδηγο μου για Dell XPS (η διαδικασια ειναι ιδια)

Αν δεν τα καταφερεις βρες τη διανομη MSIWindows.iso (ειναι Leopard 10.5.x) βαλτη σε usb (υπαρχουν εργαλεια και απο windozes για αυτη τη δουλεια) και απο εκει φτιαξε το USB Snow Leopard με την ησυχια σου..

Viva Albania
Nαναι καλα οι Τουρκαλβανοι
Ζητω ο Endy Rama

Ικαρος 12-02-2009 10:00 PM

Γεια σε όλους! Παίδες χάθηκα ε; :P Έγινε eski και bloodiator θα προσπαθήσω αυτά που μου λέτε και ενημερώνω! :)

SomniusX 12-02-2009 11:26 PM

Δουλειές βλέπεις bro!! :D

Dejangs 12-03-2009 12:23 AM

Γεια σας μαγκες, χαιρετω το greek community.
Νεος στο αθλημα, εχω στησει (πιστευω) ενα stable συστημα στο PC αλλα παλευω ακομα με διαφορα. Θα δουμε στη πορεια, θα ενημερωσω κιολας στα issues που εχω κολλησει...:)

Mobo : GA P35 DS3R
nVidia 8600GT
PCI Creative Audigy 5.1
Dualboot [SL-Win 7] με EFI 10.5

http://img121.imageshack.us/img121/5...03at114.th.png

Patatui 12-03-2009 01:08 PM

ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε...αυτά ακούμε και μας ανάβετε η φλόγα για να ξαναρχίσουμε τον πόλεμο μπας και περάσουμε και εμείς SL....σαββατοκύριακο έρχεται..θα δοκιμάσω με μέθοδο swap...:)

Dejangs 12-03-2009 02:02 PM

Quote:

Originally Posted by Kyriakos (Post 40462)
ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε...αυτά ακούμε και μας ανάβετε η φλόγα για να ξαναρχίσουμε τον πόλεμο μπας και περάσουμε και εμείς SL....σαββατοκύριακο έρχεται..θα δοκιμάσω με μέθοδο swap...:)

Φιλε Κυριακο, προσωπικα απο την μικρη αλλα εντονη εμπειρια (αφιερωσα πολλες ωρες εως αυτο το σημειο τον τελευταιο μηνα) που εχω ως τωρα, συμπερανα οτι για το συστημα μου το SL χωρις την εξτρα παραμετροποιηση που απλα εκανε τα πραγματα καλυτερα, συμπεριφερθηκε καλυτερα.
Ειδικα στο τομεα των γραφικων, που με τα Leopard ηταν σκετη ταλαιπωρια. Αφου καπως ετσι αποφασισα να δοκιμασω SL. Λεω ή θα βαλω 10.6 και θα κοιταξω να βελτιστοποιησω το συστημα ή ας το παρατησω καλυτερα. Τελικα βγηκε και τα θετικα που μπορεις να παρεις τελικα απο ενα hackintosh στο PC ειναι παρα πολλα.:) Ισως εαν το φερεις στα "μετρα" σου οπως εγω ας πουμε που με ενοχλει η "ασταθεια" του στο automatic sleep και προσπαθω να δω μηπως γινει κατι (Please Sleep κλπ), μπορεις να το κρατησεις και σαν main OS!

ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

eski 12-03-2009 02:37 PM

Quote:

Originally Posted by Dejangs (Post 40464)
ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

Παρειγειλε μια Dell Wireless (DW-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν Airport

ViVa Albania
Nαναι καλα καλα ολοι οι Τουρκολβανοι

Dejangs 12-03-2009 03:04 PM

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40465)
Παρειγειλε μια dell wireless (dw-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν airport

Ναι, το εχω διαβασει.
Αλλα η εγγυηση;:(

Patatui 12-03-2009 09:05 PM

lol...Φίλε χριστουγεννα έρχονται θα ξοδέψουμε και φάμε τα άπατα μέχρι να σκάσουμε, τα πορτοφόλια θα τα ρημάξουμε τώρα 10 ευρω θα φοβηθείς:p....αν και σίγουρα θα έχει εγγύηση από το Paypal....άλλα πες χαλάσει αντε να το στείλεις πίσω αντε να στο στείλει μετα.... 1 μηνας τζαμπα...και δεν παίρνεις αλλο ??:D
Εγώ θα παρω γιατι αλιος δεν γίνεται τοσο καιρο με ethernet την βγάζω:'(

eski 12-03-2009 10:02 PM

Μαλλον εννοει την εγγυηση απο το φορητο. Γιατι απο PayPal δεν εχει προβλημα.
Για μενα δεν ισχυει εγγυηση στα φορητα. Φιλη μου απο τα Τιραννα πηρε Vaio και ενω δεν το εχει ουτε 10 μερες αρχισε να κλεινει αποτομα χωρις λογο. Τελικα ηταν η μπαταρια αφου οταν την αφαιρεσε δεν το ξαναεκανε, Πηρε τηλ. στο service και της ειπαν ευγενικα οτι το Service ειναι στο Βελγιο. Και ολα αυτα για φορητο 10 ημερων και με προβλημα που δε χρειαζεται να εισαι τεχνικος να το καταλαβεις -απλα βγαζεις τη μπαταρια και βλεπεις οτι δεν το ξανακανει-
Ελεεινο εε?

Μονο η Dell αξιζει τελικα που ερχονται στο χωρο σου χωρις να ζητανε πως εγινε, παραστατικα, εγγυησεις ΑΠΛΑ και μονο με το s/n

Dejangs 12-04-2009 12:16 AM

Ναι την εγγυση του laptop ενοω.
Παντως το σκεφτομαι σοβαρα.

Patatui 12-04-2009 01:20 PM

Quote:

Originally Posted by dejangs (Post 40492)
Ναι την εγγυση του laptop ενοω.

Συγνωμη φιλε....δεν σε επιασα απο πιο πριν :d
Ελπιζω να μην σε προσβαλα...(Χωρις να το θελω κιολας..)
Συγνωμη εε!;)

Dejangs 12-04-2009 01:22 PM

Οχι ρε συ ενοειται, το καταλαβα οτι μπερδεψες τις "εγγυησεις"..ολα καλα! :)

Patatui 12-04-2009 03:08 PM

φιλε Bloodiator στον οδηγο που ποσταρες ειμει εδω
Quote:

  • Insert Snow leopard Boot CD to your DVD Drive and boot from it.
If you are unable to boot from DVD or get the BIOS read error when booting, switch your PC Off for atleast 10 seconds, switch it on, press Del key and go into BIOS make sure that settings are as suggested (AHCI mode is enabled and if you again unable to boot, just disable Onboard IDE controller).
If you don’t want to waste your blank CD on this, you can use a jump drive to start with. To use this method you must have a working OSX 10.5.x and then you need to do as advised by 3rr0rists in reply to my question. Thanks 3rr0rists once again for the simple and short guide.

αλλα περνω BIOS read error οταν παταω F5...εκανα αυτο που ειπε αλλα το προβλημα παραμενει... ASUS P5E3 Pre εχω ε ;)
Τι να κανω τωρα....ποτε δεν θα βαλω SL νομιζω:'(

Ικαρος 12-11-2009 05:15 PM

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40350)
Aφου βρισκεις DVDROM για να κανεις boot ακου προσεκτικα τι θα κανεις.
Κατεβασε ενα Boot-123 CD απ' αυτου (καποιο θα σου ταιριαζει απολυτα)
Βρες Snow Leopard Retail DVD (ξερεις που ;) θα χρειαστεις dual layer)
Aκολουθα το οδηγο μου για Dell XPS (η διαδικασια ειναι ιδια)

Αν δεν τα καταφερεις βρες τη διανομη MSIWindows.iso (ειναι Leopard 10.5.x) βαλτη σε usb (υπαρχουν εργαλεια και απο windozes για αυτη τη δουλεια) και απο εκει φτιαξε το USB Snow Leopard με την ησυχια σου..

Viva Albania
Nαναι καλα οι Τουρκαλβανοι
Ζητω ο Endy Rama

Γεια και χαρά σε όλους. Καιρό έχω να μπω αλλά είχα δουλίτσες όπότε ζητάω κατανόηση...:) Λοιπόν Εski προς το παρών ακολουθώ αυτά τα βήματα που μου έχεις πει παραπάνω... Κατέβασα Boot-123 CD, βρήκα Snow Leopard Retail DVD και ακολουθώ τον οδηγό που μου είπες να κοιτάξω: http://macyourpc.com/2009/09/13/mac-...ot-132-method/

Και προς το παρών έιμαι στο βήμα 4:
Step 4: Eject the boot-132 disk and replace it with your Snow Leopard Disk and again, wait till the activity light stops blinking. Once it’s stopped press “F5″ and the Install Disk will appear. Boot the disk with the boot flags “-v -x” you do this by simply typing -v -x. If you see it at the bottom left corner then you did it right, just hit enter. The disk will take about 5-10 min to load.

Αλλά ενώ στο τέλος λέει ότι θα κάνει να φορτώσει 5-10 λεπτά εγώ περιμένω εδώ και 25 λεπτά και έχει κολλήσει στην οθόνη πριν από το Install Disk και με τον κέρσορα να δείχνει ότι σκέφτεται...(εκείνος ο κύκλος που γυρίζει αντί της κλεψύδρας των Windows) αλλά το driver σταμάτησε να διαβάζει που μου δείχνει ότι κόλλησε...
Τι κάνω;; Βοήθειαααα... και όλα πήγαιναν τόσο καλά :(

SomniusX 12-11-2009 06:38 PM

Quote:

Originally Posted by Dejangs (Post 40464)
....ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

+
Quote:

Originally Posted by eski (Post 40465)
Παρειγειλε μια Dell Wireless (DW-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν Airport

Συμφωνώ για την καρτούλα και αν κάνεις προσεκτική δουλειά δεν θα φανεί ότι έπεσε εγχείρηση!!!

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40486)
....Μονο η Dell αξιζει τελικα που ερχονται στο χωρο σου χωρις να ζητανε πως εγινε, παραστατικα, εγγυησεις ΑΠΛΑ και μονο με το s/n

Φίλε πόσο δίκιο έχεις, αλλά υπάρχει το εξής..
Χρειάζονται όλα τα κουτιά χαρτιά συσκευασίες κλπ. όπως όταν το πήρες αλλιώς δεν.. και ισχύει για το πρώτο έτος κι ας έχεις π.χ. περισσότερα από αρχής είτε με επέκταση.
Και ονομάζεται "On Site"

Quote:

Originally Posted by Kyriakos (Post 40526)
φιλε Bloodiator στον οδηγο που ποσταρες ειμει εδω

αλλα περνω BIOS read error οταν παταω F5...εκανα αυτο που ειπε αλλα το προβλημα παραμενει... ASUS P5E3 Pre εχω ε ;)
Τι να κανω τωρα....ποτε δεν θα βαλω SL νομιζω:'(

Αδερφέ δοκίμασε με διάφορες παραλλαγές για τα sata/achi στο bios μπορεί να το περάσεις, τώρα για την συγκεκριμένη asus την τρέλα μου θέλει ψάξιμο. Ξέρεις δεν τις πάω τις asus, πες μου για gigabyte μέσα! =)

Επίσης μάγκες βγήκε ο Chameleon 2.0 RC4 δείτε εδώ σε μας
http://www.infinitemac.com/f83/925-9...2-0-rc4-t4912/

excos 12-14-2009 08:34 PM

eski ανεβασε εαν μπορεις ενα DSDT.aml απο netbook που παιζει το sleep για να δω τις επιλογες γιατι κανω κατι hack για το δικο μου,μπας και το φτιαξω.

SomniusX 12-16-2009 10:21 PM

Σήμερα έπαιζα με τον dsdt editor και μπορώ να πω με σιγουριά.. χεχ..

πως δεν έβγαλα γρί!!!

Νομίζοντας ότι θα έφτιαχνα το πρόβλημα που είχε το lenovo με το sleep και καλά.. χεχ.. ο h4cker εγώ.. ναι..

δείτε τι έπαθα όμως για άλλο λόγο εδώ..

Lays 12-30-2009 03:34 PM

καλησπέρα σε ολους εδω
είμαι νεος στον χώρο του μακ.

SomniusX 12-30-2009 04:14 PM

Καλώς μας ήρθες και επίσημα αδερφέ!

Εδώ είμαστε αρκετοί, μια καλή παλιο παρέα.!! Stick around, you'll see we are the good guys!

Lays 12-30-2009 04:23 PM

se efxaristo polli file

excos 01-06-2010 10:55 AM

Blood σαν moderator που εισαι πρεπει να αναλαβεις να φτιαξεις (με την βοηθεια ολων μας) πιστευω, ενα οδηγο για αρχαριους που θελουν να εχουν την πρωτη επαφη με αυτο το λειτουργικο.
Περνω αυτην την προτοβουλια και το αναφερω διοτι οι ποιο πολυ ερχονται απο περιβαλον windows και δεν εχουν καμια ιδεα περι UNIX.
Μια πρωτη ιδεα που εχω ειναι οι ενοτητες :

EFI & BIOS
MACH KERNEL
KEXT
INSTALL KEXT
........................κλπ

Πιστευω οτι ετσι θα λυσει πολλες αποριες για τους αρχαριους και θα υπαρχει και μια Ελληνικη αναφορα μιας και οι περισσοτερες πηγες ειναι σε ξενα site.

SomniusX 01-06-2010 11:12 AM

Βασικά αυτό είπα τις προάλλες και στον Zephiroth άμα είναι να επαναλειτουργήσω το wiki.. αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση, βέβαια είναι και οι γιορτές γι' αυτό πιστεύω δεν, τέσπα, κάτι θα κάνουμε μην ανησυχείτε, κάτι έχω στο μυαλό μου..

Angelost 01-06-2010 01:38 PM

Κι εγώ νέος είμαι στον τομέα του os x, αλλά πιστεύω πως κάτι θα μπορέσω να προσφέρω, ε;

SomniusX 01-06-2010 02:43 PM

Καλώς σε βρήκαμε και επίσημα ! :d

Dejangs 01-06-2010 03:16 PM

Ωραια η ιδεα του excos.
Tutorials για να περασεις OS X υπαρχουν καλογραμενα αλλα η συνοπτικη δομη των προαναφερθεντων, τι ειναι πως χρησιμοιουνται κλπ πιστευω θα αξιζε τον κοπο.

SomniusX 01-06-2010 03:19 PM

Κι εγώ έχω ωραία νέα..!!

http://bit.ly/7ZaTQC care to join the team?

salax 01-08-2010 02:39 PM

Καλώς σας βρήκα και εγώ, αν και καθυστερημένα..:) Τελευταία δεν ασχολούμαι εντόνως με το χόμπυ λόγω προσωπικών/οικογενειακών υποχρεώσεων αλλά μιας κ έχουμε κ τις εξελίξεις στο insanelymac επανήλθα δριμύτερη για λίγο :D Χαιρετώ λοιπόν!

SomniusX 01-08-2010 02:42 PM

Καλώς σε βρήκαμε και στην παρούσα παρέα μας Salax!!

Σου εύχομαι καλή διαμονή και ...
μην σκας, εμείς εδώ δεν παρεξηγούμε εάν δεν μπαίνεις συχνά, αρκεί να μας θυμάσαι που και που! :D

Μπορείς να ρίξεις μια μεγάλη ματιά στο /f83 οπου θα βρείς πολύ πράμα! :)

excos 01-08-2010 07:00 PM

Και οπως γραφω μαγκες στην υπογραφη μου το πρωτο μου Macbook unibody ειναι πλεον στα χερια μου!!!!!!!!!
Αυτο ομως δεν σταματα το hack με το μικρο Acer μεχρι να το κανω τελειο!!!!!!!!.

SomniusX 01-08-2010 07:04 PM

Quote:

Originally Posted by excos (Post 42670)
Και οπως γραφω μαγκες στην υπογραφη μου το πρωτο μου Macbook unibody ειναι πλεον στα χερια μου!!!!!!!!!
Αυτο ομως δεν σταματα το hack με το μικρο Acer μεχρι να το κανω τελειο!!!!!!!!.

Καλορίζικος αδερφέ Excos..

και επειδή γνωρίζω τσάμπα το πήρες!!!

Χmass gift ο μεσιέ! :D

Angelost 01-08-2010 07:07 PM

Καλοδούλευτο το νέο απόκτημα.
Καλωσόρισες αγαπητέ salax.

excos 01-08-2010 07:07 PM

Σε ευχαριστω πολυ φιλε Blood!!!!!!!!!!

Ευχαριστω πολυ Angelost.

To DMG δεν μου το ανοιγει Blood ουτε απο το usb που το σεταρα.Παιζει κανενα αλλος τροπος να το κανω install?

Patatui 01-08-2010 07:28 PM

Ατς!! καλοδουλευτος νανε! φιλε excos! :)

SomniusX 01-08-2010 07:33 PM

Quote:

Originally Posted by Angelost (Post 42672)
...
Καλωσόρισες αγαπητέ salax.

Αν δεν κάνω λάθος είναι κοπέλα! :D

Quote:

Originally Posted by excos (Post 42673)
...
To DMG δεν μου το ανοιγει Blood ουτε απο το usb που το σεταρα.Παιζει κανενα αλλος τροπος να το κανω install?

Πρέπει από ένα leo σύστημα να το κάνεις mount το dmg όπως και να κάνεις format το destination disk σε apple partition map, αν δεν κάνω λάθος και όχι guid (gpt). Μετά πάτα την καρτέλα restore και τράβα τον usb στο destination όπως είναι mounted και το mounted dmg (δλδ το Mac OS X Install DVD) στο Source και πάτα restore χωρίς να πατήσεις erase..

Πες μου μετά..

excos 01-08-2010 07:37 PM

thank kyriako !!!!!!!!!
Blood ολα αυτα τα εχω κανει χιλιες φορες!
Το βρηκα το παραμυθι πως παιζει, φτου και απο την αρχη θελει με το alt για καινουργιο install @##$$%%$##$$%%$#@#$%.



Περί Real Mac τωρα!!!!
Ξανά (#$%^&&*) εγκατέστησα Snow στο MacBook με usb και ο τρόπος προετοιμασίας είναι ο ίδιος με την hack έκδοση (βέβαια χωρίς chameleon).;)
Το διαφορετικό που παίζει είναι οτι το usb με Snow δεν κάνει upgrate οταν είσαι σε 10.5 διότι ξάχνει για dvd drive.:(
Η λύση στο πρόβλημα είναι εύκολη.:-/
Μιας και το Retail του Snow παίζει και εγκατάσταση απο την αρχή χωρίς να χρειάζεται 10.5 παρά μόνο για την προετοιμασία του usb, ξανακάνοντας επανεκκίνηση κρατάμε πατημένο το alt και αυτό δίνει την δυνατότητα να κάνουμε boot από το usb και μπαίνουμε στο περιβάλλον για εγκατάσταση.
Ο τρόπος upgrade σε Snow με usb εχει το πλεονέκτημα της ταχύτητας μιας και η εγκατάσταση ολη τελείωσε σε μόλις 34 λεπτά ενώ με το dvd χρειάζεται τουλάχιστον 50 λεπτά!!!!!!:)
Αυτά περί upgrade σε Real Mac εαν σας τύχει.:)

SomniusX 01-10-2010 12:27 PM

μα είναι γνωστό ότι τα Real Mac δεν έχουν bios για την επιλογή του boot drive/disk.. πατάς το option-key (alt δλδ) και σου λέει τι να bootάρεις..

Γενικά πάντως ΔΕΝ είναι καλό να γίνονται upgrades, παρά complete re-installs

excos 01-10-2010 12:29 PM

@Bloodiator

Ναι φιλε Blood εχεις δικιο περι EFI και Bios διαφορες.
Παντος καταλαβα οτι ειμαι καλυτερος με hack μηχανηματα παρα με original!!!!!!!!.

--merged--

Οσοι απο εσας εχουν εγκαταστηση το IStat Pro η IStat Nano και δεν παίζει η μπαταρία καντε download αυτα :

IStat pro
IStat Nano

που τα εχουν κανει hack για να παιζουν σε hackintosh συστηματα.
Το ΙStat pro το εχω στο μικρο μου βαλει και διαβαζει μια χαραδρα την μπαταρια!!!!!!

edit by Bloodiator : βάζε στα links πριν και όχι live..
Code:

http://www.anonym.to/?

SomniusX 01-10-2010 12:54 PM

Βασικά στο h4ck μου δεν έχω θέμα, ούτε στο μεγάλο ούτε στο μικρό!! :P

Lays 01-20-2010 02:21 PM

παιδια το 35-pass erase τι ειναι?

SomniusX 01-20-2010 06:13 PM

Αν το κάνεις θα περιμένεις αρκετόοοοοοοοοοοο καιρό..

Μην το κάνεις, αν θες καλό format πάτα zero out disk!

Patatui 01-20-2010 07:11 PM

Quote:

Originally Posted by lays (Post 43405)
παιδια το 35-pass erase τι ειναι?

απο που ξεφυτρωθηκε αυτο ρε??? πρωτη φορα το ακουω!!:-|

SomniusX 01-20-2010 08:51 PM

Quote:

Originally Posted by Kyriakos (Post 43436)
απο που ξεφυτρωθηκε αυτο ρε??? πρωτη φορα το ακουω!!:-|

Πλάκα κάνεις ???

Έχει μια φορά, 7 φορές και 35 φορές από πάνω, πάνω από τα στάνταρ της ΝΑΣΑ και της NSA!!! :P

Δες εδώ http://macs.about.com/od/application...ilformat_3.htm

http://z.about.com/d/macs/1/5/p/7/-/...ons486x467.jpg

Αλλά κάθε επιλογή μεγαλύτερη απότο Zero out data, θα κάνει πάαααρα πολλές ώρες.. έτσι όμως στο 7-pass έστρωσα έναν usb δίσκο, που τρέχω Snow αν θυμάσαι κυριάκο, που ήταν για πέταμα και δεν δούλευε!!!

SomniusX 01-20-2010 09:15 PM

Άσχετο.. άνοιξε Ψηφορορία στο άλλο φόρουμ για το ποιος θα γίνει Moderator κι εκεί.

Εάν σας έχω ικανοποιήσει αρκετά εδώ και με θέλετε και στο άλλο μπορείτε να ρίξετε την ψήφο σας για μένα εδώ (http://tinyurl.com/voteforBloodiator)

Σαν να το πήρα απόφαση, αν και δεν ήθελα στην αρχή!

SomniusX 01-20-2010 10:15 PM

Παιδιά.. σας ανακοινώνω ότι πλέον το Nickname μου άλλαξε στο δικό μου το SomniusX που είναι το σωστό και προγενέστερο όλων.. το Bloodiator ήταν κάτι που απλά μια φάση μου άρεσε!

Ελπίζω να μην σας κουράσει αυτή η αλλαγή, αλλά ήταν κάτι που έπρεπε από την αρχή να είναι έτσι!

excos 01-23-2010 08:25 PM

Μαγκες το 10.6.3 ερχεται σε 4 βδομαδες περιπου και θα ειναι κανα 600 με καινουργιο kernel .

E ρε γλεντια παλι....................

SomniusX 01-23-2010 08:31 PM

Ναι το άκουσα.. κοίτα έτσι όπως είμαστε καλά είμαστε.. εγώ π.χ. δεν έχω ανέβει πάνω από το 10.6.1 γιατί δεν βρήκα ανάγκη.. δλδ δεν είδα αυτά τα προβλήματα που αναφέρει στο address book, τέσπα.. θα δούμε.. όπως και να έχει θα δούμε..

thanx για τα news excos!

Patatui 01-23-2010 08:54 PM

Dekstop και Wind ειμαι με 6.0....δεν βρησκω καποιο λογο να παω παραπερα....ειναι και ο φοβος KP...αρα 6.0 και ΤΕΛΟΣ:D

excos 01-23-2010 09:01 PM

Φιλε kyriako αν δεν εχεις κανα i phone η δεν παιζεις με κανα i tunes τοτε δεν χρειαζετε να κανεις update.
Eνα αλλο θεμα ειναι οτι καποια security update, ισως κτυπησουν λογω kernel εαν εχεις ποιο παλιο.

Καλο το καπελακι............!!!!!!!!!!!!!!

Patatui 01-23-2010 09:22 PM

Quote:

Originally Posted by excos (Post 43645)
Φιλε kyriako αν δεν εχεις κανα i phone η δεν παιζεις με κανα i tunes τοτε δεν χρειαζετε να κανεις update.
Eνα αλλο θεμα ειναι οτι καποια security update, ισως κτυπησουν λογω kernel εαν εχεις ποιο παλιο.

Εχω iphone 3g...Update αμεσα??..Κανα λινκ?