InfiniteMac OSx86

InfiniteMac OSx86 (http://infinitemac.com/forum.php)
-   Ελλάδα (http://infinitemac.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Ελληνικο thread συζητήσεων [Greek Thread] (http://infinitemac.com/showthread.php?t=3379)

Dejangs 12-04-2009 12:16 AM

Ναι την εγγυση του laptop ενοω.
Παντως το σκεφτομαι σοβαρα.

Patatui 12-04-2009 01:20 PM

Quote:

Originally Posted by dejangs (Post 40492)
Ναι την εγγυση του laptop ενοω.

Συγνωμη φιλε....δεν σε επιασα απο πιο πριν :d
Ελπιζω να μην σε προσβαλα...(Χωρις να το θελω κιολας..)
Συγνωμη εε!;)

Dejangs 12-04-2009 01:22 PM

Οχι ρε συ ενοειται, το καταλαβα οτι μπερδεψες τις "εγγυησεις"..ολα καλα! :)

Patatui 12-04-2009 03:08 PM

φιλε Bloodiator στον οδηγο που ποσταρες ειμει εδω
Quote:

  • Insert Snow leopard Boot CD to your DVD Drive and boot from it.
If you are unable to boot from DVD or get the BIOS read error when booting, switch your PC Off for atleast 10 seconds, switch it on, press Del key and go into BIOS make sure that settings are as suggested (AHCI mode is enabled and if you again unable to boot, just disable Onboard IDE controller).
If you don’t want to waste your blank CD on this, you can use a jump drive to start with. To use this method you must have a working OSX 10.5.x and then you need to do as advised by 3rr0rists in reply to my question. Thanks 3rr0rists once again for the simple and short guide.

αλλα περνω BIOS read error οταν παταω F5...εκανα αυτο που ειπε αλλα το προβλημα παραμενει... ASUS P5E3 Pre εχω ε ;)
Τι να κανω τωρα....ποτε δεν θα βαλω SL νομιζω:'(

Ικαρος 12-11-2009 05:15 PM

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40350)
Aφου βρισκεις DVDROM για να κανεις boot ακου προσεκτικα τι θα κανεις.
Κατεβασε ενα Boot-123 CD απ' αυτου (καποιο θα σου ταιριαζει απολυτα)
Βρες Snow Leopard Retail DVD (ξερεις που ;) θα χρειαστεις dual layer)
Aκολουθα το οδηγο μου για Dell XPS (η διαδικασια ειναι ιδια)

Αν δεν τα καταφερεις βρες τη διανομη MSIWindows.iso (ειναι Leopard 10.5.x) βαλτη σε usb (υπαρχουν εργαλεια και απο windozes για αυτη τη δουλεια) και απο εκει φτιαξε το USB Snow Leopard με την ησυχια σου..

Viva Albania
Nαναι καλα οι Τουρκαλβανοι
Ζητω ο Endy Rama

Γεια και χαρά σε όλους. Καιρό έχω να μπω αλλά είχα δουλίτσες όπότε ζητάω κατανόηση...:) Λοιπόν Εski προς το παρών ακολουθώ αυτά τα βήματα που μου έχεις πει παραπάνω... Κατέβασα Boot-123 CD, βρήκα Snow Leopard Retail DVD και ακολουθώ τον οδηγό που μου είπες να κοιτάξω: http://macyourpc.com/2009/09/13/mac-...ot-132-method/

Και προς το παρών έιμαι στο βήμα 4:
Step 4: Eject the boot-132 disk and replace it with your Snow Leopard Disk and again, wait till the activity light stops blinking. Once it’s stopped press “F5″ and the Install Disk will appear. Boot the disk with the boot flags “-v -x” you do this by simply typing -v -x. If you see it at the bottom left corner then you did it right, just hit enter. The disk will take about 5-10 min to load.

Αλλά ενώ στο τέλος λέει ότι θα κάνει να φορτώσει 5-10 λεπτά εγώ περιμένω εδώ και 25 λεπτά και έχει κολλήσει στην οθόνη πριν από το Install Disk και με τον κέρσορα να δείχνει ότι σκέφτεται...(εκείνος ο κύκλος που γυρίζει αντί της κλεψύδρας των Windows) αλλά το driver σταμάτησε να διαβάζει που μου δείχνει ότι κόλλησε...
Τι κάνω;; Βοήθειαααα... και όλα πήγαιναν τόσο καλά :(

SomniusX 12-11-2009 06:38 PM

Quote:

Originally Posted by Dejangs (Post 40464)
....ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

+
Quote:

Originally Posted by eski (Post 40465)
Παρειγειλε μια Dell Wireless (DW-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν Airport

Συμφωνώ για την καρτούλα και αν κάνεις προσεκτική δουλειά δεν θα φανεί ότι έπεσε εγχείρηση!!!

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40486)
....Μονο η Dell αξιζει τελικα που ερχονται στο χωρο σου χωρις να ζητανε πως εγινε, παραστατικα, εγγυησεις ΑΠΛΑ και μονο με το s/n

Φίλε πόσο δίκιο έχεις, αλλά υπάρχει το εξής..
Χρειάζονται όλα τα κουτιά χαρτιά συσκευασίες κλπ. όπως όταν το πήρες αλλιώς δεν.. και ισχύει για το πρώτο έτος κι ας έχεις π.χ. περισσότερα από αρχής είτε με επέκταση.
Και ονομάζεται "On Site"

Quote:

Originally Posted by Kyriakos (Post 40526)
φιλε Bloodiator στον οδηγο που ποσταρες ειμει εδω

αλλα περνω BIOS read error οταν παταω F5...εκανα αυτο που ειπε αλλα το προβλημα παραμενει... ASUS P5E3 Pre εχω ε ;)
Τι να κανω τωρα....ποτε δεν θα βαλω SL νομιζω:'(

Αδερφέ δοκίμασε με διάφορες παραλλαγές για τα sata/achi στο bios μπορεί να το περάσεις, τώρα για την συγκεκριμένη asus την τρέλα μου θέλει ψάξιμο. Ξέρεις δεν τις πάω τις asus, πες μου για gigabyte μέσα! =)

Επίσης μάγκες βγήκε ο Chameleon 2.0 RC4 δείτε εδώ σε μας
http://www.infinitemac.com/f83/925-9...2-0-rc4-t4912/

excos 12-14-2009 08:34 PM

eski ανεβασε εαν μπορεις ενα DSDT.aml απο netbook που παιζει το sleep για να δω τις επιλογες γιατι κανω κατι hack για το δικο μου,μπας και το φτιαξω.

SomniusX 12-16-2009 10:21 PM

Σήμερα έπαιζα με τον dsdt editor και μπορώ να πω με σιγουριά.. χεχ..

πως δεν έβγαλα γρί!!!

Νομίζοντας ότι θα έφτιαχνα το πρόβλημα που είχε το lenovo με το sleep και καλά.. χεχ.. ο h4cker εγώ.. ναι..

δείτε τι έπαθα όμως για άλλο λόγο εδώ..

Lays 12-30-2009 03:34 PM

καλησπέρα σε ολους εδω
είμαι νεος στον χώρο του μακ.

SomniusX 12-30-2009 04:14 PM

Καλώς μας ήρθες και επίσημα αδερφέ!

Εδώ είμαστε αρκετοί, μια καλή παλιο παρέα.!! Stick around, you'll see we are the good guys!