PDA

View Full Version : Os x ερωτηση


audiopain
08-12-2009, 05:26 PM
παιδια καλησπερα!κ εγω καινουριος ειμαι στο φορουμ κ θα θελα να ρωτησω κανα 2 πραγματακια: το μηχανημα μου φοραει τα εξης:
mobo: ASUS P6T
CPU:INTEL core i7 920 2.66ghz
VGA:ASUS EAH4870 1 GB DDR5
6 GB RAM DDR3@1333 MHZ θα μπορεσω να εγκαταστησω το OS X leopard?

Επισης θα θελα να μου πειτε,εαν γνωριζετε,τι κινδυνοι υπαρχουν (αν υπαρχουν) για το PC.
Δηλαδη αν υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποια ανεπανορθωτη ζημια στο hardware...π.χ στο motherboard.γιατι εχω διαβασει οτι αλλαζεις καποιες ρυθμισεις στο BIOS κλπ...ευχαριστω προκαταβολικα!


α!κ κατι ακομα....αν τελικα πληρω τις προυποθεσεις κ καταφερω να βαλω το λειτουργικο,θα μπορεσω να εγκαταστησω το logic studio 8 h 9?γιατι αυτος ειναι ο λογος κυριως που θελω να βαλω το λειτουργικο.βεβαια καλα θα ηταν να ειχα κ 4000 για να παρω εναν MacPro!:(

excos
08-12-2009, 06:51 PM
καλος ηρθες στην παρεα audiopain, κατα την ταπινη μου γνωμη τιποτα δεν ειναι σιγουρο και με εγγυηση.
Βαζουμε ενα λειτουργικο που δεν εχει σχεδιαστει για ολα τα μηχανακια οποτε στραβα θα υπαρχουν.
Τωρα, παιζω εδω και ενα χρονο χωρις προβλημα hardware σε δυο μηχανακια.
Εαν καταφερεις και το στησεις το συστημα τα προγραμματα σιγουρα παιζουν.
Δευτερον εαν δεν δικιμασεις δεν μαθαινεις.
Κανε ενα ψαξιμο στο net για το hardware που εχεις και ποια διανομη σου ταιριαζει.

SomniusX
08-12-2009, 09:33 PM
Καλώς ήρθες στην παρέα αδερφέ, ψάξου λιγάκι και ότι απορίες έχεις ρίξτες εδώ όλο και κάποιος μπορεί να σε help

Επίσης αν καταφέρεις μια εγκατάσταση μπορείς να γράψεις την ιστορία σου, δλδ με τι hardware τι διάλεξες, διανομή κλπ εδώ http://www.infinitemac.com/f83/924-959-953-961-945-963-964-949-t3409/

SomniusX
12-18-2009, 11:12 PM
Τελικά κατάφερες τπτ φίλε audiopain,

δεν μας είπες?