PDA

View Full Version : iATKOS S3 Snow Leopard 10.6.3 Intel - Mac


iceage2609
06-16-2010, 11:59 PM
http://img.nattawat.org/images/dyypry3pahxxqtsz9aa.jpg

Ενδιαφερον φαινεται για οποιον κανει τεστ,να παει κατευθειαν σε Snow Leopard και μαλιστα 10.6.3.Το ειδα σαν αναρτση ανα το δικτυο σε πολλες σελιδες και σκεφτηκα να το αναφερω σαν ειδηση.

This is the iATKOS S3 Snow Leopard 10.6.3 Intel Installation DVD readme..
The oscar goes to Apple and OSX86 community..
Master support from my friend Pere..

Thanks to all OSX86 community and all the computer guys that shared their ideas, gave feedback, reported errors and even fixed them sometimes.

And @zapf2000, thank you for all of your supports, cheers to ggrn.de people again..

Special thanks to all of our operators for making our forum a useful place..

And finally thanks to nice EvOSX86 and OSX86.Türk people..

uphuck

ATTENTION

1- This DVD is designed for Non-Apple x86 Intel CPU computers.

Lays
07-02-2010, 09:02 AM
με αυτο εκανα εκγατασταση το snow leopard μου και δουλευει αψογα

eski
07-10-2010, 02:06 PM
ναι αλλα τι γινεται με Updates
δοκιμασες 10.6.4?

Το sleep παιζει?

SomniusX
07-30-2010, 07:29 PM
ναι αλλα τι γινεται με Updates
δοκιμασες 10.6.4?

Το sleep παιζει?

Καλησπέρα ESKI!!! Χρόνια και ζαμάνια.. (ξέρω εγώ χάθηκα θέλω ξύλο) τέσπα,

είναι σαν οποιαδήποτε άλλη πακετάρισμένη διανομή για h4cks, βλέπε π.χ. hazard, θέλει το θέμα του με το dsdt κάποια kext και βεβαίως για 10.6.4 τον ανάλογο sleep enabler και τα σχετικά..

Το να παίξει sleep το μηχανάκι, είναι καθαρά στο θέμα συμβατότητας το ξέρεις, εγώ π.χ. που έχω την GA-EP45-UD3LR χρησιμοποιώ το 0.7m bios από Cartri.net που είναι MAC BIOS alternative και έχω τα πάντα, sleep/wake, ήχο και όλα από το ίδιο το bios (ακόμα και cmos rtc τρέχα γύρευε) bootάρω με ένα μονο kext ΝΑΙ φίλε.. σε 11sec επίσης!! :P

άρα, χωρις να διαφημίσω άλλο το μηχανάκι μου, όπως τα είπαμε, είναι ακόμα μια διανομή για h4ck και θέλει τα καθέκαστα!

eski
08-12-2010, 03:48 PM
Αρα εσυ λογικα με το m/b που εχεις δε χρειαζεσαι ουτε Iatkos ουτε MacLoader ουτε Boot-123
Παιζεις απ'ευθειας με το Original CD?!!
Και δεν εχεις μετα prob με Sleepenabler etc, κανεις ολα τ' updates κανονικα!!
Aν ειναι ετσι να παραγειλω κανα τετοιο m/b πες μου ομως ακριβως τον τυπο γτ καπου χανομαι με τα verision ή εστω κανα ποιο καινουργιο που να παιρνει τετοιο Bios (εσυ που τα ψαχνεις :))

To λοιπον θα δοκιμασω το Iatkos σε ενα Toshiba Satelite L30 (Celeron) με WIn7 dual boot και θα σας πω εντυπωσεις.

Γνωριζεις εαν το Iatkos αυτο εχει το patch για MBR ή ειναι οπως το Original για GPT??

stratus
10-20-2010, 12:38 PM
εγώ την κατέβασα και την πέρασα για πλάκα σε pc και δούλεψε κανονικά μετά έκανα και τρεις φορές αναβάθμιση και δεν κόλλησα πουθενά
χρησιμοποιώ κανονικά στον δίσκο που έχω για την μόνιμη εγκατάσταση rebel efi με 10.6.4 και έτσι με έναν άλλο σκληρό που έχω παίζω που και που και κάποια διανομή