View Single Post
 
Old 12-15-2009, 02:04 PM
Dejangs's Avatar
Dejangs Dejangs is offline
Jaguar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 84
eski ευχαριστω! Μου εδωσες τρελη ιδεα, σε αναγαγω σε hackintosh best innovator για το 2009 ...lol

Για να μην τα πολυλογω με VGA-DVI adapter πανω στη 8600gt μετα το boot παρ'ολο που βγαζει μπλε οθονη τελικα μεσα σε 1sec σαν να το "διορθωνει" και βγαζει κανονικα εικονα.
Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο, θα εχει ενδιαφερον να μαθω εαν το χεις ψαξει παραπανω! Επισης στο EFI STUDIO ποτε δεν ειχα δει επιλογη για σειρα σε vga, dvi που περιγραφεις... Λες δλδ στο συστημα μου/graphics να ειναι πρωτη επιλογη το dvi και γι'αυτο να ειχα αυτα τα issues ;

Τωρα σχετικα με τα .kexts αφου ειχα δοκιμασει τα παντα... (btw για μια και μοναδικη φορα καταφερα να μπω μεσα με κανονικη αναλυση, guartz comple κλπ εχωντας αντικαταστησει ολα τα Geforce kexts) τελικα αυτα που υπαρχουν τωρα μεσα ειναι NVxxxxx και GEforce kexts απο το 10.6.1 . Εαν καποιος μπορει ας ανεβασει τα NVxxxx και GeforceXXX kexts απο τη 10.6.2 σε ενα .zipaki για να δοκιμασω κατι...Γιατι δεν εχω κρατησει backup...

Κατα τα αλλα ναι μεν δεν πρεπει να ειμαι αχαριστος, αφου με τα πολλα τελικα καταφερνω να εχω ενα σταθερο συστημα και να χαιρομαι τα mac στο PC αλλα πραγματικα ρε μαγκες... ΟΤΙ και αν εχω δοκιμασει απο bootloader μεχρι graphics μου εχει βγαλει προβληματα μεχρι να φτιαξει. Εν ολιγοις πολυς χρονος...αυτο ειναι το τιμημα του hackintosh για μενα.

Τεσπα...για να δουμε πως θα παει και στη συνεχεια το συστημα.
Reply With Quote