View Single Post
 
Old 07-30-2010, 07:13 PM
SomniusX's Avatar
SomniusX SomniusX is offline
 
Join Date: Jul 2009
Location: Greece
Posts: 654
Quote:
Originally Posted by beeros05 View Post
ώπα!...απόσο ξέρω πρωτα διαγράφεις το παλιό sleep enabler, μετά κανεις update μετα επανεκκινηση και μετά βαζεις το καινουργιο sleep enabler...
κατι τελευταίο...γιατί combo update? εγω είμαι στο 10.6.3 το επόμενο ειναι το 10.6.4
Δηλαδή τι λες να κατεβασω από την apple το 10.6.3 + 10.6.4 και να χρησιμοποιήσαω αυτό?
Βασικά το Combo σε αφήνει από ότι και να είσαι 10.6.x να ανέβεις στο εκάστοτε, που στην περίπτωση είναι το 10.6.4, μεγάλο (αν θυμάμαι καλά 900+mb) αλλά μετράει!

όσο για το sleep enabler, επειδή ακριβώς το combo σε αφήνει, μόλις τελειώσει η εγκατάσταση πριν πας για restart (γιατί το software update την κάνει μετά από το to restart φάση) το πετάς τότε πριν το επανεκκινήσεις και είσαι μάγκας!

Γενικά ακόμα και σε κανονικά Mac είναι καλύτερα να έχεις το μαζεμένο Combo Update όταν είναι να ανέβεις από την μια έκδοση στην άλλη..

Ιδιοκτήτης του HellasProject.com
(Παλιό nickname Bloodiator)

Ζήτω η Ελλάδα ρεεεε!!! | Ελληνικό Thread Συζητήσεων [link] @ InfiniteMac
Hellenic (Greek) Section Moderator
Working Retail Snow Leopard 10.6.1 (with buggy DSDT, Soon Dual boot with Vista 64bit for Gaming)
Mobo GA-EP45-UD3LR F7, CPU Core 2 Duo E8400, RAM Kingston 4GB PC8500 1066MHZ HyperX
VGA
MSI N250GTS Twin Frozr 1G OC (EFI), Sound Voodoo HDA 64bit (ACL888 & ALC889)
Reply With Quote