View Single Post
 
Old 02-28-2010, 01:54 AM
tolis626 tolis626 is offline
Cheetah
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 12
Λοιπόν...Έχω προσπαθήσει με τις περισσότερες,αν όχι όλες,τις διανομές και η μόνη που λειτούργησε εν μέρει ήταν η Kalyway 10.5.2.Οι άλλες δεν έμπαιναν καν στο installer(με εξαίρεση τις iDeneb 10.5.5 και 10.5.8 που μετά την εγκατάσταση δεν έμπαιναν στο λειτουργικό βγάζοντας ένα μήνυμα που έλεγε ότι πρέπει να κάνω επανεκκίνηση αλλά και μετά από επανεκκίνηση το ίδιο έκανε).Μόλις προσπαθούσα από κάποια άλλη διανομή,π.χ iAtkos και iPC,κατευθείαν πάθαινε kernel panic.Προσπάθησα και με την εντολή -ν στο boot αλλά τίποτα,πάλι το ίδιο.Και το τραγικό είναι ότι έχω επεξεργαστή intel Core 2 Duo,ενώ το παλιό μου PC που έχει AMD δουλεύει κανονικότατα,όλες οι διανομές τέλεια(εκτός από μία που δεν έχει drivers για AMD).Απ' ότι καταλαβαίνω όμως οι installer bootάρουν με τον Voodoo kernel ο οποίος είναι για AMD.Δεν γίνεται με κάποια εντολή να φορτώσει άλλο kernel?
Όσο για αυτό που είπα με τον εξωτερικό δίσκο,απλά επειδή ο εσωτερικός του λάπτοπ είναι περιορισμένης χωριτηκότητας,ότι έχει να κάνει με Mac το εγκαθιστώ σε έναν εξωτερικό που έχω πρόχειρο.Δεν δημιουργεί αυτό το πρόβλημα πάντως απ´ όσο νομίζω...
Reply With Quote