View Single Post
 
Old 10-17-2009, 01:06 PM
george205 george205 is offline
Puma
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 18
Thumbs up :-)

Παίδες είπα απλά να "περάσω" να πώ ένα "γειά" εδώ στο ελληνικό thread του infinitemac!
Το σύστημά μου απαρτίζεται από τα εξής "συστατικά":
Motherboard: Supermicro H8DAE-2 with nVidia MCP55 Pro chipset which supports up to two Six-Core AMD Opteron 2000/8000 processors
Super Micro Computer, Inc. - Aplus Products | Motherboards | H8DAE-2
Επεξεργαστές: 2x Opteron 2350 (8 cores total -2GHz each)
Ram: 4x2 GB Samsung DDR2 667 Registered ECC Unbuffered (8 Gb total)
Κάρτα γραφικών: Nvidia 9400 GT
I also have two SATA hard disks, 120 GB and 640GB , a Sony IDE DVD reader and an Optiarc DVD Recorder.

Δε χρειάζομαι κάτι προς το παρόν, όλα δουλεύουν όσο το δυνατόν πιο σωστά στο σύστημά μου. Αυτή τη στιγμή έχω εγκατεστημένο το leopard 10.5.8 και το snow 10A432. Έχω επίσης δοκιμάσει τα leopard 10.5.6 και 10.5.7 με πολύ καλά αποτελέσματα. Στο 10.5.8 μπορώ να κάνω όλα όσα χρειάζομαι με μεγάλη σταθερότητα και χωρίς κάποιο σοβαρό μειονέκτημα,εκτός του ότι χρησιμοποιώ μονάχα τα 4GB από τα 8GB ram που διαθέτει το σύστημά μου (λόγω AppleNForceATA.kext) . Μικρό το κακό όμως...
Στο snow χρησιμοποιώ τον νέο πυρήνα που έφτιαξε ο qoopz αλλά στο στάδιο που βρίσκεται υπάρχουν ορισμένες ελλείψεις για εμάς που έχουμε AMD επεξεργαστές. Ελπίζω στο μέλλον να βγούν εκδόσεις με on-the fly CPUID patch, όπως ακριβώς συμβαίνει κ με τον voodoo και τους voodoo-based kernels για leopard και να υποστηρίζεται ολοκληρωμένα η λειτουργία του συστήματος στα 64-bit.
Reply With Quote