View Single Post
 
Old 11-03-2011, 10:51 AM
babis306's Avatar
babis306 babis306 is offline
Cheetah
 
Join Date: Oct 2010
Location: NorthWest Greece
Posts: 5
Υποστηριζόμενο Hardware

Καλημέρα σε όλους.
Ειναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και δουλευω εδω και κανενα 6μηνο τελευταια με hackintosh (από το οποίο και γράφω τώρα).
Αυτο που έχω τώρα είναι με core2duo E6600, 6Gb ram, motherboard Gigabyte GA-965P-S3, και την nVidia GT9800, 1Τb σκληρό και το MacOSX 10.6.8. με ολα τα update του.Απλά έχω και ένα δεύτερο μηχάνημα πιο δυνατό και θελω να βάλω και εκεί MacOSX, η σύνθεση του ειναι motherboard Gigabyte GA-Z68P DS3, core i5 2310, 8 Gb ram, 1Tb σκληρό και καρτα γραφικών MSI N550Ti GTX. Παρά τις όποιες προσπάθειες μου δεν κατάφερα με τίποτα να κάνω να ξεκινήσει τουλάχιστον η εγκατάσταση. Προσπάθησα Lion από USB stick με chameleon τιποτα προσπαθησα το iATKOS L1 τιποτα. Στις περισσοτερες περιπτωσεις σταματάει στο "PCI configuration start". Μπορει στο συγκεκριμενο Hardware να μπει MacOSX και ποια εκδοση? και αν καποιο κομματι δεν ειναι συμβατο ποιο ειναι να δω αν θα μπορεσω για την αλλαγη του. Επειδή τα αγγλικά μου περιορίζονται σε αυτά που ειχα μαθει στο σχολείο (πριν 25+ χρόνια) και σε οτι χρησιμοποιώ στο ιντερνετ, με τις ορολογιες και ειδικα του mac δεν τα παω τοσο καλα θα εκτιμουσα και θα ευχαριστουσα εκ των προτερων οποιαδηποτε βοηθεια.
Ευχαριστω παρα πολυ για την φιλοξενια.
Reply With Quote