View Single Post
 
Old 02-26-2011, 06:26 PM
excos's Avatar
excos excos is offline
 
Join Date: Jun 2009
Location: Athens
Posts: 540
Χαιρετω φιλε tangon.

Απο θεμα γλωσσας τα γνωστα οπως και στο 10.6 χωρις κανενα προβλημα.

Λοιπον το installation ειναι ακριβως οπως και στο 10.6 χωρις διαφορες, κανεις τις ιδιες διαδικασιες.

Ολο το dmg ειναι μονο 3.6gb και το installation στο macbook μου τελειωσε σε μολις 18 λεπτα!!!!!.

Το λειτουργικο ειναι αρκετα γρηγορο και εχω την εντυπωση οτι ειναι ποιο γρηγορο απο το 10.6.

Πολλα πραγματα θυμιζουν iphone αλλα εχουν κρατησει και αρχες απο το καθαρο OS X οπως το ξερουμε, με αρκετες καινοτομιες για το καινουργιο hardware των MacBook.

Για το περιβαλον τωρα εχουν ανεβασει πολλα videos για να δεις τι παιζει σε αυτο.

Παντος μου αρεσε το iCal αρκετα το Mail για τα καινουργια γραφικα οπως και για την δυνατοτητα σε fullscreen που παιζουν, οπως και αυτην την δυνατοτητα την εχει και ο safari

Παντος πολλες δυνατοτητες για να παιξουν πρεπει να εχεις trackpad και στα desktop μηχανηματα δεν ξερω πως θα τα καταφερουν χωρις Magic trackpad η τουλαχιστον Magic mouse.

Δεν μου αρεσε πολυ, που εχουν αφαιρεσει το χρωμα στα εικονιδια στο Finder like iTunes.

---merged--- by Moderator SomniusX

Μετα απο ενα σαββατοκυριακο test drive που εκανα στο 10.7 ανακαλυψα με χαρα οτι ο kernel κανει boot και σε 32bit και δουλευει μια χαρα, οποτε το μελλον για hack ειναι ανοικτο.

Οπως και στο System/Library/Extensions υπαρχουν ολοι οι kexts για τις καρτες γραφικων οπως και στο 10.5 & 10.6 τιποτα απο αυτα δεν εχει αλλαξει.

Ηδη υπαρχουν δειγματα hack στο 10.7 οχι με chameleon να κανεις install.

Για τα μικρα θα περιμενουμε να πατσαρουνε τον kernel ετσι ωστε να μπορουμε να τον αντικαταστησουμε για να κανουμε install.

Παιδες το party αρχισε!!!!!!!!

Mac mini i5 mid 2011- Apple Cinema Display 27' /Lion 10.7.3

MacBook/MB466/A GR Aluminium late 2008 Lion 10.7.3

iPhone 4 16GB

Acer Aspire one ZG5 Snow Leopard 10.6.8

Last edited by SomniusX; 04-11-2011 at 01:00 PM.
Reply With Quote