View Single Post
 
Old 04-22-2011, 04:27 PM
tangon's Avatar
tangon tangon is offline
Tiger
 
Join Date: Jan 2010
Location: Athens, Persister
Posts: 301
Τώρα μπορώ να πω ότι έχω μια σχεδόν σταθερή εγκατάσταση του Lion 10.7 Developer Preview 1. Οι παρακάτω γραμμές γράφονται μέσα από το Lion.

Όπως έχω πει σε παλιότερο post η εκκίνηση γίνεται με τη βοήθεια του iBoot 1.5a. Θα συμφωνήσω με τον φίλο iceage2609 ότι δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο ο chameleon αλλά σε μένα τουλάχιστον ο chameleon δεν μου εκκινεί το μηχάνημα με τίποτα.

Αν θέλεις φίλε iceage2609 πες μου τί chameleon χρησιμοποιείς για να το δοκιμάσω.

Τώρα το σύστημα μου έχει αναγνωρίσει: τον 4πύρινο επεξεργαστή την κάρτα γραφικών nVidia 1Gb ram, την Web Camera, την κάρτα ethernet καθώς και αρκετά kexts για την ομαλή λειτουργία του συστήματος. Όπως restart/shut down, reset CMOS κ.α. Δεν έχει αναγνωρίσει την κάρτα ήχου, αλλά έχω βάλει ένα usb -LogicLink- που με καλύπτει προς το παρόν.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που θα πρέπει να μπω στο σύστημα αν δεν έχω πετάξει τα περιεχόμενα από το φάκελο Caches (System/Library/Caches), βλέπω, μέσω του -v στην εκκίνηση, ότι το σύστημα σταματάει. Μόλις τα πετάξω μπαίνει κανονικά.

Motherboard: FOXCONN Intel G31MXP / Chipset ICH7
Memory: 4 GB 1066 MHz DDR2 SDRAM
Processor: Core2Quad @2.66GHz
Audio: ALC662
Graphic: nVidia GeForce GT220 1024 MB
Ethernet: Realtek RTL8111/8168

OS:10.8.2 Mountain Lion (64bit)
OS:10.7.5 Lion (64bit)
OS:10.6.8 Vanilla Kernel (64bit)

ipad2 WiFi 16GB white
Reply With Quote