View Single Post
 
Old 06-29-2010, 01:22 PM
iceage2609's Avatar
iceage2609 iceage2609 is offline
Panther
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 108
Quote:
Originally Posted by Lays View Post
το είχα κάνει σε GUID αλλά πάλη τίποτα..
ήδη η iAtkos s3 v2 κατεβαίνει 770mb/3.4GB άσε να κατεβεί αυτή και μετά αν δεν δουλέψει δοκιμάζω και αυτή που μου σύστησες εσύ φίλε =]
αν και έχω μια προαίσθηση ότι θα δουλέψει γιατί είδα και την κάρτα ethernet intel pro/100 Ve που έφαγα 3 μήνες να βρω μια που να δούλευε για το leopard μου..
τώρα έχω μια αμφιβολία αν αυτές οι διανομές είναι καλές; έχουν κάποια κενά/μειονεκτήματα από την προηγούμενη μέθοδο διότι όσο νάνε πειράζεις ο OS ε;
Εννοεις απο την Retail μεθοδο με Vanilla kernel?Σιγουρα θα εχει,απλα δεν ξερω τεχνικα να σου αναλυσω λεπτομερειες,υποθετω ειναι πιο αρτια και σταθερη σαν συστημα,το φερνεις το PC δηλαδη πιο κοντα σε ενα Apple μηχανημα με οτι θετικο εχει αυτο οσον αφορα τη συμβατοτητα Hardware και Software.
Νομιζω οτι εχεις πλεονεκτημα και στις αναβαθμισεις μιας και αποθηκευονται καποια kexts και καποια αλλα αρχεια απαραιτητα σε εναν φακελο /extra(νομιζω),οποτε δεν εχεις κινδυνο να σβηστουν με το update.Θα υπαρχουν και αλλα πιθανοτατα,δεν τα γνωριζω.
Στις διανομες σιγουρα πειραζουν και τροποποιουν καποια τμηματα,αλλα να σου πω την αληθεια ειναι και τι ακριβως ζητας.Εγω σαν ενας απλος χρηστης και το Ideneb μια χαρα μου δουλευε (δεν εβλεπε τους 4 πυρηνες αλλα σε αυτο ισως ηθελε κιαλλο ψαξιμο και γιαυτο το εβγαλα) αλλα και η iatkos v7 10.5.8 που εχω τωρα στον ενα δισκο και δουλευω μια χαρα παιζει.Μικρα fixes και kexts ή προβληματα ολα εχουν και ολα θελουν υποθετω.Θελεις τρελη τυχη να μην κανεις κανενα ψαξιμο και να παιξουν ολα μονομιας.
Δηλαδη δεν κανει κατι σε εμενα τουλαχιστον τρελο το ενα συστημα, που το αλλο στον αλλο μου δισκο δεν μου κανει ή καποιο τρανταχτο προβλημα.Τωρα αναλογα με τι ψαχνει καποιος προκυπτουν και ζητηματα.

CPU : Intel i7-920 2.67 GHz
Mobo : Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM : CORSAIR
6GB DDR3 1600 MHz
Graphics Card
: Nvidia GEFORCE GTX285 1GB
 Leopard ideneb 10.5.8 Voodoo Kernel 
 Snow Leopard 10.6.8 Vanilla Kernel 
Lion 10.7.4 Vanilla Kernel
 Mountain Lion 10.8 DP4 Vanilla Kernel 
Ιphone 4 (16GB) - Ipad 3G ( 16GB )
Reply With Quote