View Single Post
 
Old 05-31-2011, 10:27 PM
karatsos's Avatar
karatsos karatsos is offline
Puma
 
Join Date: Sep 2010
Location: alexandroupolis
Posts: 15
snow lepard σε advent 4211b

Καλησπερα απαντες.
Εχω ενα μικρουλι λαπτοπακι και ειπα μιας και εχω βαλει στο μεγαλο να βαλω και σε αυτο....αλλα πιο κουλο πραγμα δεν μου εχει ξανατυχει και εξηγουμε.
Κανω την εγκατασταση απο dvd iatkos s3v2 και ολα πανε καλα με καποια μικρα προβληματακια (δεν δουλεβουν usb και lan) τα οποια λυνονται ευκολα....αλλα πριν φτασω σε αυτα τα προβληματακια θελω να κανω update σε 10.6.7.
Εχω κατεβασει λοιπον το combo (θυμαμαι καλα ετσι το λενε?) κανω την εγκατασταση του και μετα καπακι πριν απο επανεκινηση βαζω multibeast με επιλογες ελαχιστες easybeast + chameleon rc5 bootloader και κανα δυο kexts....καλου κακου με το kext wizard κανω και ενα kext caches permisions κλπ κλπ και μετα επανεκινηση...
Και εδω ειναι που σκαει μυτη η κουλαμαρα....δεν μπουταρει ξανα....και τι εννοω...
ξεκιναει βγανει το μηλαρακι το κοκκινο του tonymac μετραει αντιστροφα η μπαρα ξεκιναει βγαινει το μηλο και καπου εκει τελειωνουν ολα.....εκεινη η μπουρδα που βγαινει κατω απο το μηλο που δειχνει οτι φορτωνει δεν βγαινει ποτε....ο σκληρος δεν λεει να σκασει ουτε ενα αναβοσβησμα...τπτ....νεκρο!!
Ξηλωνω τον σκληρο απο το λαπτοπακι τον πεταω μεσα σε θηκη usb το κουμπωνω πανω στο αλλο λαπτοπ bootαρω απο το usb και???? μαντεψτε!!!!
Μπαινει κανονικα....με πολλα ζορια γιατι καμια σχεση το ενα λαπτοπ με το αλλο λογο kexts αλλα μπαινει....ξανα πισω στο λαπτοπακι παλι boot και παλι το ιδιο κουλο πραγμα....νεκρο!
Καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει???

Ελπιζω να μην κουρασα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Reply With Quote