InfiniteMac OSx86

InfiniteMac OSx86 (http://infinitemac.com/forum.php)
-   Ελλάδα (http://infinitemac.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Netbook on os x (http://infinitemac.com/showthread.php?t=4889)

SomniusX 12-16-2009 06:12 PM

Μαλακίες.. ξεκίνησα τα win xp μου από usb με το wintoflash αλλά πετάει bluescreen! γαμώτο..

μικροφωνίζει το μικρόφωνο όταν έχω ήχο ανοιχτό δεν κάνει mute.. πάω να τσεκάρω τουλάχιστον hardware και βλέπουμε..

...


Για πάμε.. από το σκατουλάκι πostάρω μάγκες.. όλα τα money δεν σχολιάζω..

έχω μικροφωνισμό με το μικρόφωνο και πρέπει να έχω κλειστά ηχεία, sleep κάνει reboot, airport μια χαράδρα, lan δεν έχω εδώ για να δοκιμάσω, gma950 κομπλέ σε όλα, photobooth δεν βλέπει κάμερα.. iChat βλέπει κομπλέ, video με ichat φέτες...

Τα υπόλοιπα σε λίγο..

ερώτηση.. ποιο ήταν εκείνο το προγραμματάκι για τις μικρές wide oθόνες που μπορούν να εμφανιστούν ολόκληρα τα παράθυρα?

...


Λοιπόν μάγκες κακά τα νέα.. το Lenovo S10-2 BRICKαρε!!!

Ναι, και πως brickαρε? Με το official bios firmware update της ίδιας της Lenovo, μαζί με άλλους 20posts/50pages κάντε τα μαθηματικά, και να πεις ότι το είχα ανάγκη, κάτι παιδάκια που βασίζονται σε αυτά τι θα κάνουν τώρα? Έχουν τρέξει διευθυντές και άλλοι να δώσουν απαντήσεις.. έχει πρόβλημα το board (mobo) στις εκδόσεις με το 1gb ram, δεν την βλέπει.. δεν bootάρει.. Άμα έχετε Lenovo S10 ή S10-2 ή S12 και είστε με 1gb RAM μην βάλετε το τελευταίο bios update.. γιατί θα καταλλήξετε με ένα τουβλάκι.

Στο αλλάζουν λένε με άλλη mobo.. τέσπα.. αφού το πήρα το Σάββατο από το Media markt θα το επιστρέψω για να πάρω κάτι άλλο με βάση την πολητική του καταστήματος για τις 2 βδομάδες.

Κρίμα τον κόπο μου και την χαρά μου γαμώ το κέρατό μου μέσα γαμώ.. τέσπα.. ευχαριστώ για το follow της εγκατάστασης.. καλά ήταν όσο κράτησε.. πάμε για άλλα..

Η ερώτηση των 1000$ τώρα..
"ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ...???"
να βάλω μερικά φράγκα και να πάρω msi wind? κάποιο άλλο? dell mini 9 ή 10, acer one 250, hp mini ??

Πείτε παιδιά γιατί αύριο τρώει κλώτσο, κι αν κάνουν λόξες θα τους πάρει ο διάολος..!! Δικό τους update επίσημο και οι κερατάδες brickάρουν netbooks.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ ΑΚΟΜΑ.. εκεί.. μαζόχες..

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!! τέσπα..

καλό βράδυ παιδιάκια.. εύχομαι να μυο προτείνετε κάτι γιατί έχω αρχήσει να βγάζω αφρούς και έχω και το γυναικάκι να μου λέει "καλά να πάθεις να το πειράζεις" και άλλα παρεμφερεί που ταιριάζουν με την περίπτωση.. :(

:( :'( :<

Dejangs 12-16-2009 10:11 PM

ethernet απ'οτι ξερω απο γνωστους δυσκολο να καταφερεις, αλλα δεν βαζω το χερι μου και στη φωτια.
Αντε καλοφορετο...:p:p

edit : twra eida to teleutaio post sou :/

excos 12-16-2009 10:19 PM

μονο msi για μενα.
ποιο φτηνη λυση ZG5 Acer 8.5'μονο. Τα αλλα Acer μπερδεμα μεγαλο.

SomniusX 12-16-2009 10:20 PM

Παίζουν όλα λες?

excos 12-16-2009 10:22 PM

Στο δικο μου Acer δεν παιζει μονο το sleep.
msi μονο οτι εχω διαβασει οτι παιζουν ολα.

SomniusX 12-16-2009 10:24 PM

Άμα βρώ κανένα θα το πάρω αύριο.. αν μου το αλλάξουν θα δώσω την διαφορά τι να κάνω.. την τρέλα μου.. :(

Γαμώτο.. ρε παιδιά.. μιλάμε τπτ έτσι.. power on.. μαύρη οθόνη.. γειά σας.. και το flash του bios ολοκληρώθηκε έκανε πρώτο μπιμ, μετά μερικά μπιμ μέχρι να το περάσει, δύο μπιμ στο τέλος επανεκκίνηση έδειξε lenovo, έμεινε εκεί και αυτό ήταν.. γαμώ το κέρατό μουυυυυυυυυ arg# ποιος ακούει την γυναίκα σπίτι τώρααααααα...

excos 12-16-2009 10:36 PM

Τι να σου πω blood δεν θα εκανα πλεον αγορα καινουργιου netbook μιας και αλλαζουν σε λιγο καιρο ολα.
Και εξηγουμε:
Ν270
Ν280 και οι υπολοιποι.
1.πολυφορεμενοι επεξεργαστες και ολες οι εταιρειες ειναι ετοιμες να τους αλλαξουν.
2.Εκοψαν και την vanilla υποστηριξη και πρεπει να παιζεις με πατσαρισμενο kernel.
Οταν το πηρα εγω τα πραγματα ηταν αλλιως.

Dejangs 12-16-2009 10:45 PM

Οταν λες οτι εαν δεν ανεβαζες bios θα ειχες θεμα με brightness τι ενοεις;
Ειναι σιγουρο; Μηπως υπαρχει καμια αλλη λυση;
Ρωταω γιατι θα μπορουσες απλα να μεινεις με καινουργιο lenovo και να μην πειραξεις bios. Το εχω δει απο κοντα και εχω κατσει λιγο να δουλεψω για χαβαλε και συμπεριφεροταν σαν μικροφραφια του macbook ..που λεει ο λογος! :)
Μοναδικο προβλημα το ethernet.

SomniusX 12-16-2009 11:38 PM

Βασικά με 10.5 παίζουν όλα και το sleep με 10.6 κάτι μαλακιουλες κάνει + ότι δεν κάνει sleep, τεσπα εύχομαι να μου το αλλάξουν δεν με περνει για να δώσω περισσότερα φράγκα.. Πήρα χθες και το acer one, η γυναίκα δεν θα έχει € για την ανηψούδα και θα κραζει.. Αααα ρε τι τραβαω ρε πουστη μου.. Και δεν το έχουν βγάλει από το site το bios εκεί!!

...


Και μια φωτό που το είχα βγάλει όταν έκανα VNC από ubuntu από το μικρό την οθόνη του μεγάλου, έτσι για την γεύση.. :'(

http://img46.imageshack.us/img46/4058/63996160.jpg


...


Παιδιά.. το μόνο που είχε ήταν ένα acer one 531h και το πήρα..

δείτε το με τα stock software

http://grab.by/1foG

τι λέτε να μπαίνει μέσα? :D

δώστε links κι έφυγα..

edit: περισσότερες φωτό εδώ αλλά σε κόκκινο, εγώ το πήρα μπλέ!

...


Να ρωτήσω.. έχω τον Enabler από το S10 που στην ουσία patchάρει το installation dvd (usb δλδ)
link εδώ

Ρίξτε μια ματιά μέσα μήπως είναι κάτι που θα έπρεπε να αλλάξω να το παραμετροποιήσω δλδ για να παίξει με το AO531H γιατί μόλις πρόσεξα ότι bootάρει μια χαρά το installation!!!!!

/me happy!

Patatui 12-17-2009 12:59 PM

Καλοριζικος ο acer.... :p