InfiniteMac OSx86

InfiniteMac OSx86 (http://infinitemac.com/forum.php)
-   Ελλάδα (http://infinitemac.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Ελληνικο thread συζητήσεων [Greek Thread] (http://infinitemac.com/showthread.php?t=3379)

eski 11-30-2009 09:50 PM

Aφου βρισκεις DVDROM για να κανεις boot ακου προσεκτικα τι θα κανεις.
Κατεβασε ενα Boot-123 CD απ' αυτου (καποιο θα σου ταιριαζει απολυτα)
Βρες Snow Leopard Retail DVD (ξερεις που ;) θα χρειαστεις dual layer)
Aκολουθα το οδηγο μου για Dell XPS (η διαδικασια ειναι ιδια)

Αν δεν τα καταφερεις βρες τη διανομη MSIWindows.iso (ειναι Leopard 10.5.x) βαλτη σε usb (υπαρχουν εργαλεια και απο windozes για αυτη τη δουλεια) και απο εκει φτιαξε το USB Snow Leopard με την ησυχια σου..

Viva Albania
Nαναι καλα οι Τουρκαλβανοι
Ζητω ο Endy Rama

Ικαρος 12-02-2009 10:00 PM

Γεια σε όλους! Παίδες χάθηκα ε; :P Έγινε eski και bloodiator θα προσπαθήσω αυτά που μου λέτε και ενημερώνω! :)

SomniusX 12-02-2009 11:26 PM

Δουλειές βλέπεις bro!! :D

Dejangs 12-03-2009 12:23 AM

Γεια σας μαγκες, χαιρετω το greek community.
Νεος στο αθλημα, εχω στησει (πιστευω) ενα stable συστημα στο PC αλλα παλευω ακομα με διαφορα. Θα δουμε στη πορεια, θα ενημερωσω κιολας στα issues που εχω κολλησει...:)

Mobo : GA P35 DS3R
nVidia 8600GT
PCI Creative Audigy 5.1
Dualboot [SL-Win 7] με EFI 10.5

http://img121.imageshack.us/img121/5...03at114.th.png

Patatui 12-03-2009 01:08 PM

ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε...αυτά ακούμε και μας ανάβετε η φλόγα για να ξαναρχίσουμε τον πόλεμο μπας και περάσουμε και εμείς SL....σαββατοκύριακο έρχεται..θα δοκιμάσω με μέθοδο swap...:)

Dejangs 12-03-2009 02:02 PM

Quote:

Originally Posted by Kyriakos (Post 40462)
ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε...αυτά ακούμε και μας ανάβετε η φλόγα για να ξαναρχίσουμε τον πόλεμο μπας και περάσουμε και εμείς SL....σαββατοκύριακο έρχεται..θα δοκιμάσω με μέθοδο swap...:)

Φιλε Κυριακο, προσωπικα απο την μικρη αλλα εντονη εμπειρια (αφιερωσα πολλες ωρες εως αυτο το σημειο τον τελευταιο μηνα) που εχω ως τωρα, συμπερανα οτι για το συστημα μου το SL χωρις την εξτρα παραμετροποιηση που απλα εκανε τα πραγματα καλυτερα, συμπεριφερθηκε καλυτερα.
Ειδικα στο τομεα των γραφικων, που με τα Leopard ηταν σκετη ταλαιπωρια. Αφου καπως ετσι αποφασισα να δοκιμασω SL. Λεω ή θα βαλω 10.6 και θα κοιταξω να βελτιστοποιησω το συστημα ή ας το παρατησω καλυτερα. Τελικα βγηκε και τα θετικα που μπορεις να παρεις τελικα απο ενα hackintosh στο PC ειναι παρα πολλα.:) Ισως εαν το φερεις στα "μετρα" σου οπως εγω ας πουμε που με ενοχλει η "ασταθεια" του στο automatic sleep και προσπαθω να δω μηπως γινει κατι (Please Sleep κλπ), μπορεις να το κρατησεις και σαν main OS!

ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

eski 12-03-2009 02:37 PM

Quote:

Originally Posted by Dejangs (Post 40464)
ps. Αχ και να σπαγε η Wi-fi Intel 5100, και θα ειχα αρχισει ηδη τις "εγχειρησεις" στο HP Pavilion.:-d

Παρειγειλε μια Dell Wireless (DW-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν Airport

ViVa Albania
Nαναι καλα καλα ολοι οι Τουρκολβανοι

Dejangs 12-03-2009 03:04 PM

Quote:

Originally Posted by eski (Post 40465)
Παρειγειλε μια dell wireless (dw-1390) 10€ απο e-bay και ελυσες το προβλημα σου
Τη βλεπει σαν airport

Ναι, το εχω διαβασει.
Αλλα η εγγυηση;:(

Patatui 12-03-2009 09:05 PM

lol...Φίλε χριστουγεννα έρχονται θα ξοδέψουμε και φάμε τα άπατα μέχρι να σκάσουμε, τα πορτοφόλια θα τα ρημάξουμε τώρα 10 ευρω θα φοβηθείς:p....αν και σίγουρα θα έχει εγγύηση από το Paypal....άλλα πες χαλάσει αντε να το στείλεις πίσω αντε να στο στείλει μετα.... 1 μηνας τζαμπα...και δεν παίρνεις αλλο ??:D
Εγώ θα παρω γιατι αλιος δεν γίνεται τοσο καιρο με ethernet την βγάζω:'(

eski 12-03-2009 10:02 PM

Μαλλον εννοει την εγγυηση απο το φορητο. Γιατι απο PayPal δεν εχει προβλημα.
Για μενα δεν ισχυει εγγυηση στα φορητα. Φιλη μου απο τα Τιραννα πηρε Vaio και ενω δεν το εχει ουτε 10 μερες αρχισε να κλεινει αποτομα χωρις λογο. Τελικα ηταν η μπαταρια αφου οταν την αφαιρεσε δεν το ξαναεκανε, Πηρε τηλ. στο service και της ειπαν ευγενικα οτι το Service ειναι στο Βελγιο. Και ολα αυτα για φορητο 10 ημερων και με προβλημα που δε χρειαζεται να εισαι τεχνικος να το καταλαβεις -απλα βγαζεις τη μπαταρια και βλεπεις οτι δεν το ξανακανει-
Ελεεινο εε?

Μονο η Dell αξιζει τελικα που ερχονται στο χωρο σου χωρις να ζητανε πως εγινε, παραστατικα, εγγυησεις ΑΠΛΑ και μονο με το s/n