InfiniteMac OSx86  


 
 
Thread tools Display modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 03-17-2010, 03:09 PM
iceage2609's Avatar
iceage2609 iceage2609 is offline
Panther
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 108
Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια σας παρακαλω.

Γεια σας παιδια,καλησπερα σε ολους.Δεν ειχα δει οτι υπαρχει ελληνικο Section και ειχα κανει την ερωτηση μου στο αγγλικο...Sorry παιδια.
Ειμαι αρχαριος γενικα απο υπολογιστες και με αρκετο διαβασμα εδω και περιπου ενα διμηνο εβαλα με Dual boot με τα Windows 7 το Ideneb 10.6 lite
Εχω εναν υπολογιστη:
GIGABYTE GA-EX58-UD3R
CPU: i7-920 LGA1366
CORSAIR TR3X6G1600C8 XMS3 DDR3 6GB (3X2GB) PC3-12800 (1600MHZ) TRIPLE CHANNEL KIT
GAINWARD 0636 GEFORCE GTX285 1GB HDMI PCI-E
Νομιζω οτι δουλευουν ολα κανονικα,καρτα γραφικων με Hardware acceleration,μνημη,ηχος και καμερα USB.
Ωστοσο δεν μπορω,μαλλον δεν ξερω πως να το κανω να δει πανω απο εναν Core και φοβαμαι μην κανω κατι και διαλυσω ολο το συστημα.
Εδω ειναι και το Thred που ειχα κανει,και αυτα που δοκιμασα, γιατι οντως μολις πριν απο λιγο ειδα οτι εχει Ελληνικο Section και οχι επειδη μας υποτιμω,το αντιθετο.
Code:
http://www.infinitemac.com/f4/idened-10-6-lite-worked-on-gigabyte-ga-t5568/#post46347
Υπαρχει καποιος οδηγος βημα προς βημα ή να κανω κατι παιδια βημα προς βημα να λυθει το προβλημα ή να το προσπαθησω και αν αναφερω πληροφοριες απο το συστημα ωστε να οδηγηθουμε στη λυση?
Πολλα ευχαριστω προκαταβολικα.
EDIT: Κατα την διαρκεια του customize στο Install με Vanilla kernel δεν μου επαιζε παιδια παροτι εχω Intel και μολις εβαλα Voodoo επαιξε(επρεπε να βαλω το πρωτο?)
Ναστε καλα.
Reply With Quote