InfiniteMac OSx86  


Reply
 
Thread tools Display modes
  #21  
Old 02-17-2010, 01:32 AM
xristosGR's Avatar
xristosGR xristosGR is offline
Puma
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 17
Θα ξεκινήσω να δίνω πληροφορίες για τα iphone αλλα ρωτήστε και εσεις αμα δεν ξέρετε κάτι!! Λοιπόν..αρχίζω με κατι που μπορεί να ψάχνουν αρκετοί και δεν ξέρουν πως γίνετε! μετά από την 3.0 version δεν εμφανίζει το ''root'' οταν ανοίγεις ενα iphone με diskaid ή με iphone browser ή όποιο άλλο πρόγραμμα έχετε!! Ετσι δεν μπορείτε να μπείτε στα αρχεία του τηλεφώνου σας και να κάνετε οτι θέλετε!! Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να πάτε στο cydia και να εγκαταστήσετε το ''afc2add'' και το πρόβλημα λύθηκε!! Ανοίξτε το iphone browser π.χ. και θα σας βγάλει όλους τους φακέλους!!!!!!!!!!!!!

acer aspire one A150X with MAC Snow Leopard by excos!! thanks friend!!!
Reply With Quote
  #22  
Old 02-17-2010, 08:27 AM
SomniusX's Avatar
SomniusX SomniusX is offline
 
Join Date: Jul 2009
Location: Greece
Posts: 654
Αυτό συμβαίνει ΜΟΝΟ σε όσους έχουν κάνει jailbreak με το σαβουρα software του GeoHot, το blackra1n, που όχι μόνο κακοφτιαγμενο είναι, δημιουργεί προβλήματα σε wifi και αλλά γενικά στο CommCenter του iPhone. Αν και στα Push Notίφες..

Τεσπα, το μόνο fix για root access είναι αυτό που αναφέρεις, που ποτέ δεν υπήρξε η ανάγκη να το έχουμε γιατί ήταν ενσωματομενο από το «πρώτο» jailbreak της 1.0.2!!!!

Ξέρω ότι είμαι καυστικος αλλά ο τύπος είναι κερδοσκοπος και να μην το χοντρινω, Mr. write as to his balls. Το Ps3 hack του ταξανε 10.000$ το έκανε, την άλλη φορά έβαλε κόσμο από τις πολυτιες της Αμερικής να ψάχνουν για κόκκινα μπαλόνια για να κερδίσει αυτός κάτι χιλιάδες δολάρια και ΜΟΝΟ τότε θα μας δώσει το un-tethered για το νέο bootrom.. Είναι ψιλομυτης και κωλοπαιδο... και το το έχω πει και στο Twitter κι ας με γράφει στα @@ του όπως και τον υπόλοιπο πλανήτη με τις μισό-δουλειές του..

Ιδιοκτήτης του HellasProject.com
(Παλιό nickname Bloodiator)

Ζήτω η Ελλάδα ρεεεε!!! | Ελληνικό Thread Συζητήσεων [link] @ InfiniteMac
Hellenic (Greek) Section Moderator
Working Retail Snow Leopard 10.6.1 (with buggy DSDT, Soon Dual boot with Vista 64bit for Gaming)
Mobo GA-EP45-UD3LR F7, CPU Core 2 Duo E8400, RAM Kingston 4GB PC8500 1066MHZ HyperX
VGA
MSI N250GTS Twin Frozr 1G OC (EFI), Sound Voodoo HDA 64bit (ACL888 & ALC889)
Reply With Quote
  #23  
Old 02-17-2010, 12:08 PM
xristosGR's Avatar
xristosGR xristosGR is offline
Puma
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 17
Επιδή οι περισότεροι το κάνουν με blackra1n το είπα,και λίγοι ειναι αυτοί που κάνουν jailbreak με PwnageTool!!!!

acer aspire one A150X with MAC Snow Leopard by excos!! thanks friend!!!
Reply With Quote
  #24  
Old 02-17-2010, 12:19 PM
SomniusX's Avatar
SomniusX SomniusX is offline
 
Join Date: Jul 2009
Location: Greece
Posts: 654
Ναι PwnageTool μόνο οι Macάδες.. αλλά και σε Mac και σε Windows το ΑΠΟΛΥΤΟ εργαλείο είναι το RedSn0w!

Ιδιοκτήτης του HellasProject.com
(Παλιό nickname Bloodiator)

Ζήτω η Ελλάδα ρεεεε!!! | Ελληνικό Thread Συζητήσεων [link] @ InfiniteMac
Hellenic (Greek) Section Moderator
Working Retail Snow Leopard 10.6.1 (with buggy DSDT, Soon Dual boot with Vista 64bit for Gaming)
Mobo GA-EP45-UD3LR F7, CPU Core 2 Duo E8400, RAM Kingston 4GB PC8500 1066MHZ HyperX
VGA
MSI N250GTS Twin Frozr 1G OC (EFI), Sound Voodoo HDA 64bit (ACL888 & ALC889)
Reply With Quote
  #25  
Old 06-19-2010, 05:55 PM
kouskous's Avatar
kouskous kouskous is offline
Cheetah
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4
ειμαι και εγω κατοχος iphone 3gs 16GB και θα ηθελα να ρωτησω το εξεις.Αξιζει τα σπασεις ενα iphone η οχι και αν θελετε και γιατι...
Εγω δεν το εχω κανει ακομα αν και το σκεφτομαι....
Reply With Quote
  #26  
Old 07-31-2010, 07:33 AM
SomniusX's Avatar
SomniusX SomniusX is offline
 
Join Date: Jul 2009
Location: Greece
Posts: 654
Quote:
Originally Posted by kouskous View Post
ειμαι και εγω κατοχος iphone 3gs 16GB και θα ηθελα να ρωτησω το εξεις.Αξιζει τα σπασεις ενα iphone η οχι και αν θελετε και γιατι...
Εγω δεν το εχω κανει ακομα αν και το σκεφτομαι....
Με το να "σπάσεις" θα εννοείς το "Jailbreak"

Κοιτα φιλε μου, σε γενικές γραμμές αυτό που κανείς είναι να ανοίγεις την δυνατότητα να μπορει η συσκευή να τρέχει προγράμματα χωρίς τις ψηφιακές υπογραφές της Apple, επίσης πρόσβαση root στο σύστημα για αλλαγές και παραμετροποιησεις όπως εσένα σου κατέβει, βλεπε themes fonts κλπ.

Απο εκεί και πέρα η κοινότητα του Jailbreak μεγάλωσε και έφτιαξε και προγράμματα που βοηθάνε να κανείς πραγματα που δεν μπορούσες πριν, βλεπε όταν το 2G & 3G δεν γράφανε βίντεο, εμείς γράφαμε με Jailbroken App.

Μετά οι h4ckers της κοινότητας πήγανε και λίγο παραπέρα δημιουργοντας έναν τροπο να έχεις πληρωμένη εφαρμογή χωρίς να την πληρώσεις. Αυτοί δεν έχουν θέμα γιατί φτιάξαμε τον τροπο, βλεπε AppSync, και άλλοι απο την άλλη έχουν τον τροπο να διανέμουν αυτά τα προγράμματα, βλεπε Installous. Έτσι μπορούν πολλοί να έχουν Apps όπως το Navigon που κοστίζει μερικά παραπάνω €€κια!

Εγώ δεν σε παροτρινω να κανείς κάτι απο αυτά μην βρεθώ μπλεγμενος, ναι σε h4ck osx κοινότητα χα (αχεμ) απλά σου τονίζω τις επιλογές σου!!

Υ.Γ. Σόρρυ που αργησα να απαντήσω.. Καλοκαιράκι βλέπεις!!



💡 Deploy cloud instances seamlessly on DigitalOcean. Free credits ($100) for InfMac readers.


Ιδιοκτήτης του HellasProject.com
(Παλιό nickname Bloodiator)

Ζήτω η Ελλάδα ρεεεε!!! | Ελληνικό Thread Συζητήσεων [link] @ InfiniteMac
Hellenic (Greek) Section Moderator
Working Retail Snow Leopard 10.6.1 (with buggy DSDT, Soon Dual boot with Vista 64bit for Gaming)
Mobo GA-EP45-UD3LR F7, CPU Core 2 Duo E8400, RAM Kingston 4GB PC8500 1066MHZ HyperX
VGA
MSI N250GTS Twin Frozr 1G OC (EFI), Sound Voodoo HDA 64bit (ACL888 & ALC889)
Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes